Перекладач – це спеціаліст, який інтерпретує мову різних мовних груп. Ця професія визнана однією з найпрестижніших і найпотрібніших. Вони дарують можливість завжди бути почутими та зрозумілими у всьому світі.

Професія перекладач поділяється на наступні галузі:

Усні синхронні перекладачі. Робота полягає в миттєвому перекладі прямої мови оратора на певну мову.

Усні послідовні перекладачі. Затребувані на ділових переговорах, що вимагають перекладу. Вони відбуваються за схемою – розмова,  переклад за пропозиціями частин: отримання інформації фахівцем, ретельна її обробка, видача її на іншу мову.

Письмові технічні перекладачі. Це переклади технічного тексту.

Письмові перекладачі художньої літератури. Головна особливість роботи – це художні та авторські здібності. Їм часто доводиться переробляти оригінальний текст, щоб він став зрозумілим читачам. Чудові переклади віршів відомих поетів, барвисті переклади творів популярних письменників, світових бестселерів – справа рук даних фахівців.

Недостатньо просто вивчитися на курсах, щоб стати хорошим перекладачем. Потрібно обов’язково закінчити виш і постійно поповнювати свої знання. У наш час роботу перекладачів полегшують нові технології, наприклад, електронні перекладачі, які можна вільно знайти в Інтернеті.

Плюси професії:

  • можливість самореалізації в будь-яких галузях: письмовий переклад, перекладач-синхроніст, усний або послідовний переклад, переклад фільмів, книг, журналів;
  • людину, що володіє іноземною мовою охоче беруть у журналістику, туристичні фірми, PR-компанії, менеджмент;
  • можливість спілкуватися з різними людьми і вивчати культури інших країн;

Мінуси професії:

  • нестабільне завантаження;
  • обсяг переказів.

Робота для перекладача:

Бюро перекладів - не єдине місце роботи. Професіонал може вибрати практично будь-яку сферу діяльності: робити англомовні версії сайтів, працювати в ЗМІ, збираючи інформацію «під замовлення» із зарубіжних джерел, супроводжувати політиків і бізнесменів у поїздки за кордон, виконувати обов'язки турменеджера, бронюючи квитки і путівки та ін.

Особисті якості: грамотна, чітка мова,гарна пам'ять, уважність,комунікабельність, дипломатичність.

Якщо ви ще не вирішили, або не впевнені у напрямку свого професійного вибору, зверніться до Державної служби зайнятості. Он-лайн тестування можна пройти на офіційному Інтернет-порталі Державної служби зайнятості на «Платформі профорієнтації та розвитку кар’єри», де ви маєте можливість пройти комплексне профорієнтаційне тестування, що визначить ваші основні психологічні якості. За результатами формуються рекомендації, які ви можете опрацювати самостійно, або з консультантом центру зайнятості за місцем проживання.

За матеріалами ЗМІ