Будівельник — фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будинків, мостів, доріг чи залізничних колій. Практично всі, що ми бачимо навколо, будівельники перенесли з креслень в реальність.

З розвитком нових технологій, робота будівельників стає все більш ефективніше, проте це все одно залишається одним з найбільш трудомістких занять. Всі знають, що хороші будівельники завжди високо цінувалися. Будь який керуючий фахівець скаже, що високий професіоналізм будівельника - це запорука високої якості вироблених ним робіт.

Діяльність будівельника

Діяльність будівельника різниться в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий розподіл обов'язків, чи в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт.

І якщо в першому випадку більшість робочого часу будівельник виконує досить одноманітні дії, як то нанесення розчину, укладання цегли та інші, в залежності від його спеціалізації (кранівник, каменяр, покрівельник, електромонтажник, електрогазозварник, маляр-штукатур, лицювальник).

А працюючи в складі невеликої багатопрофільної бригади будівельники, як правило, не мають можливості вузько спеціалізуватися на чомусь одному, а поєднують кілька спеціальностей, та є «майстрами на всі руки».

Які навички потрібні будівельнику

  • Знати основи будівельної справи та техніку безпеки.
  • Вміти працювати з різними матеріалами, розбиратися в їхніх властивостях.
  • Розбиратися в специфіці застосування інструментів та обладнання.
  • Мати хорошу фізичну форму та бути витривалим.

Переваги та недоліки в роботі будівельника

  • Професія масова і затребувана, її представники мають стабільний попит на ринку праці.
  • Можна працювати «на себе».
  • Працювати доводиться і в спеку, і в холод, а умови праці досить некомфортні.
  • Небезпека для життя та здоров’я, особливо, якщо не дотримуватись техніки безпеки.

Де вчитись на будівельника

Працювати будівельником можна й без професійної освіти. Але якщо є прагнення просунутися в цій професії, можна закінчити коледж або виш, в яких навчають за напрямом «Будівництво, архітектура», що значно підвищить шанси на кар’єрний успіх.

Отримати професію пов’язану з будівництвом та прийти на роботу маючі за плечима навички штукатура, лицювальника-плиточника, слюсаря-сантехніка, електрогазозварника можна у ДНЗ «Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

На будівництві також легко перекваліфікуватися - працюючи в бригаді, реально набратися досвіду у колег і освоїти додаткову спеціальність. Що ж до кар’єрного зростання, то можна стати бригадиром, а потім виконробом.

Наскільки затребувані будівельники

Будівельник — професія масова і затребувана, її представники користуються стабільним попитом на ринку праці. В топі найбільш затребуваних професій будівельник міцно займає позиції золотої середини. Попит схильний сезонності: влітку він зростає, взимку — знижується.

Скільки отримує будівельник

Найчастіше будівельникам платять за виконаний обсяг робіт, точніше — за квадратний метр площі. Розмір цієї оплати залежить від кваліфікації, досвіду та вмінь фахівців.

Роботодавці Одещини шукають штукатурів, лицювальників-плиточників, електрогазозварників, слюсарів–сантехників та пропонують з/платню від 6000 грн.