Одеський порт – один з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну розташований в північно-західній частині Чорного моря на перетині торговельних шляхів Сходу та Заходу. Підприємство є лідером з об’ємів перевалки вантажів та найбільшим пасажирським портом на Чорному морі.
Порт – це одна з яскравих візитівок нашого унікального і самобутнього міста, це одне з найдивовижніших місць де набагато цікавіше ніж в будь-якому музеї або на туристичному об'єкті. Спочатку здається, що це суцільний хаос, який складаються з портових кранів, залізниці, буксирів, суховантажів, прогулянкових катерів, яхт. Але, насправді порт – це добре злагоджена робота, яка функціонує за своїми правилами та законами. А починалося все 22 серпня (2 вересня) 1794 року, коли в прибережній частині порту робочі вбили дві палі двох майбутніх молів – Великого і Малого. З цього моменту почалася історія нашого славетного міста.
Для 50 учнів восьмих класів гімназії №8 була організована велика змістовна автобусна екскурсія. У програмі візиту відвідання контейнерних терміналів Одеського порту на Карантинному Молу і в Хлібній гавані, а також Музею історії Одеського порту ім. Ф.П. де-Волана. Екскурсанти побували на виробничих комплексах, відвідали історично значущі та пам'ятні місця порту, побачили модернізоване обладнання та спеціальну техніку, ознайомилися зі структурою та виробничим потенціалом підприємства, планами його подальшого розвитку та актуальними вакансіями. Для виконання робіт в порту потрібні робітники різних спеціальностей: кранівники, водії навантажувачів, машиністи трюмних, вагонних і складських машин, стропальники, сигнальники та т.п. Кожен поєднує кілька професій, тому портові робочі називаються докерами-механізаторами. А ще в порту працюють тальмани, брокери, експедитори, менеджери, портові лоцмани, берегові матроси, прикордонники, пожежні та ін.
Мета екскурсії проста і зрозуміла. Порт – підприємство величезне. Для учнів аж ніяк не зайве отримати уявлення про його масштаби і познайомитися з його славним минулим. А в силу того, що нині порт являє собою конгломерат різних підприємств і компаній, діти могли побачити порт як єдине ціле із загальною історією, спільними традиціями і культурним надбанням. Подорож супроводжувалося чудовими коментарями досвідченого гіда, менеджера з туризму ОФ ДП «АМПУ» Тетяни Яковлевої. В її розповіді, разом з одеським гумором, відчувалася любов та повага до міста, порту та праці людини, а також бажання працювати з молоддю, щоб вона мала кращі умови для розкриття здібностей, адже вона – наше майбутнє: прекрасне і талановите. Школярі також були в захваті та висловили бажання побувати в порту ще не один раз.