Взуттєва фабрика «Белста» є одним з лідерів з виготовлення якісного та модного взуття українського бренду. Це успішне ринкоутворююче підприємство Білгород-Дністровського регіону, яке має декілька філій. Щороку завдяки цьому підприємству створюються нові робочі місця, на які існує потреба у кваліфікованих робітниках та спеціалістах. На підприємстві працюють понад 1200 осіб за професіями: швачка, складальник верху взуття, вишивальник, ливарник пластмас, модельєр-конструктор взуття та багато інших. Слід зазначити, що ТОВ «Белста» є постійним замовником кадрів та активно співпрацює зі службою зайнятості в цьому напрямку.
З метою розширення уяви учнів випускних класів сільської місцевості про місцевий ринок праці та виробничий процес на підприємстві, спеціалістами Білгород-Дністровського центру зайнятості організовано та проведено професіографічну екскурсію на ТОВ «Белста».
У ході екскурсії учні ЗОШ № 1 с. Шабо мали можливість ознайомитися зі всіма виробничими процесами підприємства, починаючи з моделювання взуття до складу готової продукції. Також школярі отримали інформацію про історію заснування, структуру підприємства, продукцію, умови та режим праці, перспективи розвитку та актуальні вакансії. Під час екскурсії школярі ознайомилися з повним технологічним процесом виробництва взуття, побували у швейних майстернях, цехах розкрою та вирубки деталей, у вишивальних цехах, де створюється візерунки на деталях для готової продукції та ін.
Маємо надію, що такі заходи допоможуть учнівській молоді сформувати позитивну мотивацію до трудової діяльності, зробити свідомий вибір професії та акцентувати увагу на потреби ринку праці