Надання якісних соціальних послуг громадянам, які у зв’язку з інвалідністю, не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, визначено пріоритетним напрямом діяльності державного центру зайнятості, а тому, питання надання соціальних послуг інвалідам, а саме: надання профорієнтаційних послуг, сприяння їх працевлаштуванню, професійному навчанню - завжди знаходяться в центрі уваги Арцизької районної філії ООЦЗ.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначають 3 грудня в Арцизькій районній філії відбулось засідання круглого столу на тему «Проблеми працевлаштування інвалідів та можливі шляхи їх вирішення». До участі у засіданні запрошені представники управління соціального захисту населення Арцизької РДА, Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Арцизького відділення УВД ФССУ в Одеській області, підприємства «Логос реабілітації» ГО «ВО СОІУ» та роботодавці.

Розпочала захід директор філії Парасковія Кутирьова, яка зокрема зазначила, що особи з інвалідністю  користуються  такими ж правами і обов’язками, як і особи працездатні. Далі,  ознайомила з переліком обов’язків підприємства відносно працевлаштування осіб з інвалідністю, а також роботодавці  повинні  враховувати низку положень чинного законодавства, що визначають особливості трудових відносин із ними.   Роботодавці мають самостійно створювати для працевлаштування  таких осіб робочі місця, забезпечувати такі умови праці, які відповідали б вимогам їх індивідуальних програм реабілітації, та надавати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством. При цьому служба зайнятості сприяє працевлаштуванню осіб з інвалідністю, що перебувають на обліку і зареєстровані, як безробітні.

У цікавій дискусії учасники «круглого столу» висловлювали своє бачення працевлаштування людей з інвалідністю, ділилися питаннями, що потребують спільного вирішення, не залишати поза своєю увагою проблеми людей з фізичними вадами, створення для них гідних умов і оплати праці і забезпечення можливості повного і рівного здійснення ними прав людини та їхньої  участі в житті суспільства.