Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя та окремі людські надії на те, що все буде добре. На їх долю  випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Та незважаючи на це, вони потребують нашої підтримки.

Саме з цього приводу  3 грудня поточного року спеціалістами Білгород - Дністровського міськрайонного центру зайнятості було проведено семінар в режимі Skype-конференції «Співпраця з роботодавцями щодо працевлаштування осіб з інвалідністю». Зустріч відбулася у теплій атмосфері спілкування роботодавців, спеціалістів служби зайнятості та соціального партнера.

До участі у семінарі долучилася, в режимі Skype – конференції,  заступник директора Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Тукан Алла, яка надала роз’яснення роботодавцям  щодо Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю та рекомендації щодо правильності заповнення звіту 10-ПІ та терміну його подання. Тукан Алла  зробила акцент на своєчасному наданні звітів, тому що «невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів – тягнуть за собою накладання штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Учасники семінару обговорили питання про гарантії прав людей з інвалідністю, напрями роботи щодо соціального захисту та доступу до зайнятості осіб з інвалідністю в умовах сучасності. Приміром, протягом  2021 року  на обліку в центрі зайнятості перебувало 64 безробітних з інвалідністю, до професійного навчання було залучено 3 особи, працевлаштовано за направленням центру зайнятості 15 осіб.

Начальник відділу активної  підтримки безробітних Анастасія Земляна розповіла про професійне навчання під замовлення роботодавців.

Підсумовуючи семінар, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Васильченко Альона наголосила на зобов’язанні підприємств, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю,  створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, в тому числі спеціальні робочі місця, на необхідності виконання нормативу робочих місць для працевлаштування  осіб з інвалідністю. Подякувала всім за участь в семінарі та висловила надію на те, що лише спільними зусиллями можливо підвищити суспільну роль осіб з інвалідністю як повноправних учасників соціального і економічного життя.