Навчальний рік перевалив за екватор, випускники вже починають готуватися до вступної кампанії, а отже, й до вибору майбутньої професії. Експерти з профорієнтації радять, що міркувати над майбутнім фахом школярам потрібно ще з 8-го класу. Звичайно, у 13—14 років ця тема дуже складна, тому в жодному разі не варто залишатися наодинці!

Хто і як може допомогти з профорієнтацією.

Батьки.

Незважаючи на складний перехідний вік, та бажання самостійності, звертайтесь до батьків, їх досвіт та власний приклад може стати у нагоді (як позитивний так негативний).

Школа.

Профорієнтацію можна розглядати як складову освіти, але покладати всі сподівання на школу не варто. Але варто приймати участь у шкільних заходах, які допоможуть вам відкрити для себе особливості вибраної вами професії, або іншої професії. Це надасть можливість отримати інформацію від «перших рук».

Профорієнтаційні тести.

Ще одна складова успішної профорієнтації — профорієнтаційні тести та консультації з психологом. Звичайно, професію можна обирати і без допомоги експертів, але якщо вам важко розібратись у собі, своїх схильностях та сильних сторонах — розмова з психологом піде на користь. Фахівець запропонує пройти спеціальні тести, потім правильно інтерпретує результати і дасть поради. Можливо, вашим батькам буде цікаво отримати інформацію про ваші вподобання та інтереси, та разом направити ваші зусилля на  отримання обраної професії.

Різноманітні освітні заходи.

Останнім часом проводиться дедалі більше освітніх заходів, які покликані допомогти визначитись із майбутньою професією. Серед найпоширеніших — профорієнтаційні табори та лекції від експертів. Це чудовий варіант для знайомства з різними фахами!

Онлайн-ресурси.

Отримати більше інформації про професії можна також в Інтернеті. Зверни увагу на платформи з онлайн-курсами. Тут, абсолютно безплатно можно дізнатись про різноманітні професії, переглянувши відео.

Служба зайнятості

Фахівці служби зайнятості допоможуть отримати відповідь на запитання, які професії актуальні на ринку праці, вашого міста, регіону, в Україні. Можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/) та пройди тести які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. Для цього в розділі «Тести» обери напрямки, за якими ти можеш оцінити:

  • швидкість мислення
  • аналітичні здібності
  • здатність до логічного мислення
  • стресостійкість та адаптивність
  • здатність до командної роботи
  • твій емоційний інтелект EQ
  • яка сфера діяльності тобі підходить
  • комунікативні та організаторські здібності
  • схильність до підприємницької діяльності

Державна служба зайнятості надає послуги з професійної освіти. За направленням центру зайнятості можна отримати актуальну робітничу професію за різними напрямками, які зараз актуальні на ринку праці, та зробити перші кроки у своєму професійному майбутньому.

Не треба боятися зробити щось не так, як очікують від тебе, треба боятися не спробувати. Часом саме якісь невдачі дають нам зробити поворот у правильний бік.