Ідеальне резюме, досвід роботи, компетенції та навички мають величезне значення при пошуку роботи мрії, але не є панацеєю. Як показує практика, існують деякі загальні правила працевлаштування, які визначають успіх здобувача в отриманні бажаного місця.
Якщо ви постійно докладаєте всілякі зусилля і робите величезну кількість спроб, але все одно не знаєте, як знайти роботу мрії, не зневіряйтеся. Високі компетенції, навички і досвід роботи є перевагами, які, на жаль, є не тільки у вас. Крім цього, слід звернути увагу на кілька загальних правил працевлаштування, які не втрачають своєї актуальності й донині.
Правила працевлаштування
1.Чесність і щирість
Сьогодні багато говорять про те, що не можна брехати в резюме, і це зовсім не даремно. Якби було можливим побудувати успішну кар‘єру на брехні, багато людей використовували б цей інструмент. Але як показує практика, така поведінка дає абсолютно протилежний результат. Саме тому чесність як перед роботодавцем, так і перед самим собою, є одним з перших правил працевлаштування.
2.Спостережливість
Інтерв’ю з роботодавцем — це не тільки можливість проявити себе, але й шанс отримати цінну інформацію, яка допоможе знайти роботу мрії. Тому, прийшовши на співбесіду, не зациклюйтеся лише на тому, щоб максимально розповісти про себе. Ваше завдання — дізнатися якомога більше про компанію, в яку ви прийшли, а також відзначити ті фактори, що мають для вас ключове значення, і можуть бути корисними в подальшому відборі цікавлять вакансій (наприклад, умови роботи, наявність відряджень, понаднормова робота і т.п.).
3.Співпраця з «конкурентами»
Якщо ви перебуваєте в пошуку роботи, це ще не означає, що ви повинні бути ворожо налаштовані до інших здобувачів, які можуть скласти вам конкуренцію. Адже кожна людина має власні уподобання та інтереси, які далеко не завжди перетинаються з вашими критеріями вибору роботи. Спілкуючись з колегами та обмінюючись інформацією, ви зможете не тільки розширити мережу своїх пошуків, але й отримати додаткові рекомендації, а також допомогти іншим (наприклад, якщо ви потрапите на вакансію, яка матиме більший інтерес для іншого претендента).
4.«Ні» зайвим рухам
Часом нам здається, що, відправивши своє резюме на максимальну кількість вакансій, ми тим самим збільшимо свої шанси знайти роботу. Насправді правила працевлаштування підтверджують інше — в більшості випадках ви просто витрачаєте час даремно, розпорошуючись на нецікаву пропозицію. Щоб уникнути таких ситуацій, перед тим як відправляти резюме, задайте собі кілька питань, завдяки яким ви чесно відповісте перед собою, чи дійсно ви хочете саме цю роботу і чи дійсно вона відповідає всім вашим вимогам.
5.Постійний рух вперед
Незважаючи на те, що ви перебуваєте в пошуку роботи мрії, продовжуйте розвиватися далі, покращуючи свою кваліфікацію, відвідуючи тренінги та семінари. Всі набуті знання виявляться корисними, і в той же час ви відкриєте для себе нові можливості працевлаштування, заводячи міцні професійні стосунки з новими людьми.
Ці правила працевлаштування повинні стати базовим керівництвом до дії кожного претендента, який не знає, як знайти роботу мрії.