В наш швидкоплинний час, коли потрібно встигати за змінами в професійній діяльності і в оточуючому середовищі, навчання та придбання додаткових навичок стає невід’ємною частиною нашого існування. 

Та декому навчання дається легше, а декому вкрай важко. Процес навчання зазвичай індивідуальний. Але як зробити процес навчання цікавим, а запам’ятовування інформації більш корисним? Якщо знати, як саме навчається наш мозок, можна зробити процес навчання ефективнішим. Тож зверніть увагу на деякі поради з ефективного навчання.

Візуалізуй інформацію.

Візуальне сприйняття інформації відіграє дуже важливу роль в процесі навчання. Адже 50% ресурсів мозок витрачає на зір і на процеси, що пов’язані з перетворенням картинки на інформацію.

Окрім того, ми відтворюємо текст як картинку. Навіть кожну літеру мозок сприймає як картинку і перетворює її на інформацію. Це дивовижне явище. Завдяки цьому факту процес навчання можна зробити більш цікавішим та ефективним, якщо додати до тексту картинки або анімацію.

Посилайся на вивчений матеріал.

Мозок співвідносить нову інформацію з вже відомою. Так легше засвоюється нова інформація. Можна порівняти мозок із шафою з полицями, на яких зберігається багато одягу. Але чим більше речей з’являється у шафі, тим частіше його потрібно сортувати: светри до светрів, а сорочки до сорочок.

Тому, під час навчання ефективно працюють загальні схеми чи діаграми, які в подальшому доповнюються інформацією.

Повторюй нову інформацію перед сном.

Вчені дослідили, що сон в проміжках між вивченням матеріалу допомагає кращому його засвоєнню. На думку науковців, мозок – немов суха губка, готова вбирати нове, як воду.

Отже, спробуйте читати інформацію перед сном нічним або денним. А коли прокинетесь, повторюйте те, що запам’ятали.

Дбай про власний сон.

Варто знати, що відсутність сну на 40% знижує ефективність мозку під час запам’ятовування інформації. Сон – запорука зберігання інформації. Відсутність сну в перші 30 годин після активного вивчення нової інформації може звести нанівець усі старання.

Аби зберегти всі вивчені матеріали, треба братись до навчання виспаним та добре відпочивати після навантаження мозку.

Навчай інших.

Коли ми вивчаємо нову інформацію і заразом навчаємо когось іншого, інформація засвоюється мозком краще. Цей процес формується на підсвідомому рівні. В цей час інформація сортується і систематизується в нашій свідомості та засвоюється найголовніше.

В цому випадку допоможе нотатник або особистий блог, в якому ви викладатимете нові знання.

Не вчи все й одразу.

Чергуйте вивчення різних матеріалів аби мозок чітко відрізняв вивчене. Наприклад, під час вивчення іноземних мов ефективним буде чергування говоріння, аудіювання та написання.

Тобто, можна чергувати вивчення нового та повторення старого і застосовувати практику.

Тож, нехай ці поради стануть вам у пригоді!

Державна служба зайнятості завжди готова сприяти вашому професійному зростанню. В арсеналі Одеської обласної служби зайнятості Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, в якому можна отримати професію за 32-ма сучасними професіями, які допоможуть стати більш конкурентоспроможними та ефективними на ринку праці. Детальну інформацію щодо навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти отримайте у будь-якому центрі зайнятості та на офіційному сайті за посиланням (http://profcentre.odessa.ua/).

Навчайтеся з користю!