Одним із видів соціальних послуг в  службі зайнятості є організація роботи з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями, що дає можливість підтвердити свої знання, виконавши кваліфікаційну роботу на потрібний розряд, та отримати документ державного зразка. 

    До Миколаївського районного центру зайнятості з метою підтвердження  результатів неформального навчання звернулися  кухарі закладів освіти району, які мають великий досвід роботи, відмінні професійні навики та вміння, проте  у них відсутній документ  про отриману професію.

   Першими  ластівками, які  вирішили продемонструвати свої знання та підтвердити їх отримавши  свідоцтво  про присвоєння  робітничої кваліфікації за результатами  неформального професійного навчання  стали  Борщенко  Зінаїда Миколаївна кухар «Переселенського Н-ВК ЗОШ  І-ІІ ступенів ДНЗ»  та Балаценко Світлана Василівна кухар «Новопетрівського Н-ВК  ЗОШ  І-ІІ ступенів ДНЗ . За допомогою фахівців районного центру зайнятості вони успішно  заповнили  «Анкету самооцінювання  результатів неформального навчання» та відповідно поданої заяви і необхідних документів отримали від центру зайнятості направлення на підтвердження результатів неформального навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

    Після успішного складання іспитів,  під час якого наші кухарі почували себе учасниками кулінарного шоу Майстер Шеф, Світлана Василівна Балаценко та Зінаїда Миколаївна Борщенко отримали свідоцтво державного зразка про присвоєння їм робітничої кваліфікації за професією «кухар» 3-го розряду. Через рік, за бажанням, вони можуть підтвердити підвищення кваліфікації  за професією «кухар» 4,5,6 розряду.

  Таким чином, запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дає змогу вирішити проблему присвоєння кваліфікації працівникам, які не мають документа державного зразка про професійну освіту, але мають значний практичний стаж роботи (осіб, які здобули професійні знання та вміння неформальним навчанням), що сприятиме посиленню захищеності кваліфікованих працівників та їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.