21 січня на черговій апаратній нараді Ананьївської районної ради було заслухано директора Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості з інформацією про підсумки роботи даної установи за 2019 рік.

«Протягом січня-грудня 2019 року до Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та отриманням соціальних послуг звернулись 2147 незайнятих трудовою діяльністю громадян.

На обліку протягом звітного періоду  у місцевій службі зайнятості перебувало 806 безробітних, що на 2 % більше, ніж за 12 місяців 2018 року (у 2018 році було 792 особи). Рівень зареєстрованого безробіття становить 1,5% (минулий рік 1,7%)

Серед безробітних 48,8% (394 особи) становили жінки; 33 % (266 осіб) – молодь віком до 35 років, 54,4% (438 осіб) - сільські жителі.

У 2019 році до Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості звернулися 160 роботодавців, які подали відомості про 831 вакансію. Це  на 38 вакансій більше, ніж торік. 92,1 % від усіх поданих вакансій укомплектовано службою зайнятості. Кількість претендентів на одну вакансію становить 20 осіб.

За сприяння служби зайнятості протягом 12 місяців 2019 року  в Ананьївському районі працевлаштовано 766 осіб з числа незайнятого населення, що майже відповідає рівню працевлаштування 2018 року.

При цьому, майже 60% осіб, які звернулися за послугами (а це 476 осіб) працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. Рівень працевлаштування становить 36%.

        Особлива увага приділялась працевлаштуванню соціально незахищених верств населення, які не можуть на рівні з іншими конкурувати на ринку праці, передусім, людям з інвалідністю. Так, протягом звітного періоду було працевлаштовано  за сприяння місцевої служби зайнятості  168 осіб  з числа тих, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, з них 4 осіб з інвалідністю, 8 осіб  – батьки, які мають  дітей віком до 6 років,  4 – учасники АТО, 150 осіб  передпенсійного віку, 2 випускники професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Завдяки підвищенню результативності роботи з оперативного працевлаштування громадян кількість безробітних в філії станом на 1 січня 2020 року становить 263 особи, а кількість актуальних вакансій у базі даних – 13. Середній розмір допомоги по безробіттю у  2019 році становив 3037 грн.

Для забезпечення додаткової матеріальної підтримки у період пошуку основного місця роботи організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру. Протягом 2019 року до участі у таких роботах було залучено 201 особу, що на 5 % більше у порівняні з 2018 роком.

    У 2019 році місцевою службою зайнятості прийнято рішення про здійснення виплати компенсацій фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 16 безробітних. Сума витрат компенсації єдиного соціального внеску працевлаштованих в  2019 році становить 165,5 тис.  гривень.

Як відомо служба зайнятості сприяє малому підприємництву. За сприяння Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості два безробітних, в тому числі учасник АТО, започаткували власну справу шляхом отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово. Сьогодні колишні безробітні успішно ведуть бізнес: учасник АТО Пєрнік Віктор Ввасильович відкрив в м. Одесі кав’ярню, а Суслова Ольга Петрівна надає ветеринарні послуги.

З метою забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців на сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних. Це і стажування на робочому місці, навчання за індивідуальними програмами, дистанційне навчання, підтвердження неформального навчання. За сприяння служби зайнятості 154 особи проходили професійне навчання.  Навчалися безробітні за професіями: візажист, манікюрник, перукар, електрогазозварник. Крім того опалювачі котелень, які сезонно працевлаштовувались пройшли за рахунок коштів нашого Фонду відповідне навчання з охорони праці. Рівень працевлаштування після закінчення навчання складає 97,1%

Щодо організації професійної орієнтації населення, то впродовж звітного періоду ця робота фахівцями Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості проводилась на високому професійному рівні. Згідно затверджених графіків спеціалістами філії проводились групові та масові заходи за участю роботодавців та незайнятого населення. Протягом 2019 року було проведено 327 заходів з безробітними,  та учнями, в яких взяли участь 5145 осіб. Також проведено три Ярмарки вакансій, та два Дня кар’єри.

Ананьївська районна філія Одеського обласного центру зайнятості забезпечує індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості. Активно ведеться робота з профілювання безробітних та соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту. Впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові дистанційні он-лайн сервіси такі як «Електронний кабінет роботодавця» і «Електронний кабінет безробітного», відеопрезентації ПОУ.

На сьогоднішній день Служба зайнятості розвивається і удосконалюється.

З початку 2019 року в діяльність Служби впроваджений інститут кар’єрних радників. Кар’єрний радник забезпечує індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості з метою якісного надання послуг з планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.

Служба зайнятості докладає максимум зусиль, щоб вчасно зреагувати та задовольнити потреби роботодавців у кадрах і допомогти людині знайти роботу за своїм фахом або освоїти нову професію».

Інформація директора Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості прийнята до відома.

Головуючим апаратної наради, головою районної ради Миколою Олексійовичем Баланом, зроблені певні висновки щодо ситуації на ринку праці Ананьївського району. Намічені шляхи співпраці Ананьївської районної ради та місцевої служби зайнятості по відповідним напрямкам у 2020 році та на перспективу.