Одеською обласною службою зайнятості з 22 вересня 2021 по 30 вересня 2021 року проведено декаду профорієнтації «Будуй кар’єру разом зі службою зайнятості» для активізації інтересу молоді до усвідомленого вибору майбутньої професії, популяризації професій, актуальних на ринку праці Одеського регіону, підвищення мотивації до вибору робітничих професій.

Протягом декади філіями Одеського обласного центру зайнятості та базовими центрами зайнятості проведено 44 уроки та інших профорієнтаційних групових заходи для молоді, 15 екскурсій на підприємства, а також 16 презентацій навчальних закладів, Днів кар'єри та виїзних заходи в об’єднані територіальні громади. В рамках декади також було проведено 5 методичних семінарів для представників закладів освіти. Всього в заходах взяли участь близько 3,0 тис. осіб.

Заходи були організовані за участю закладів освіти міста та області, представників роботодавців, органів виконавчої влади та ОТГ. Проводились як на базі філій та центрів зайнятості, так і за їх межами.

Найбільш масштабний захід - "Світ професій", в якому взяли участь понад 700 осіб, проведено Білгород-Дністровським міськрайонним центром зайнятості. Учасники заходу - роботодавці та учбові заклади - демонстрували професії за допомогою цікавих майстер-класів, використовуючи техніку, спецодяг, обладнання. Під час проведення заходу школярі та їх батьки мали змогу поспілкуватися із представниками роботодавців, учбових закладів, пройти профдіагностичне тестування та обрати для себе не лише професію, а й учбовий заклад, для подальшого навчання.

Мотиваційний інтерактивний захід для учнівської молоді "У світ професій - разом зі службою зайнятості" було організовано і проведено Ренійською районною філією Одеського обласного центру зайнятості. В ході заходу було проведено багато цікавих майстер-класів, що допомогли усвідомити вибір майбутньої професії учнями. У заході взяли участь понад 400 осіб.

Майстер-класи за робітничими професіями представляв Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної Служби зайнятості».

Слід зазначити, що проведення декади профорієнтації «Будуй кар’єру разом зі службою зайнятості» сприяє орієнтації молоді в розмаїтті професій і допомагає вибрати ту, що дозволить залишатися затребуваним фахівцем. Співробітники служби зайнятості завжди допоможуть у вирішенні важливого питання щодо обрання професії.