28 січня 2022 року в Чорноморській міській філії Одеського обласного центру зайнятості із застосуванням дистанційного засобу інформації "Viber" відбувся семінар за участю соціального партнеру директора Чорноморського міського центру соціальних служб Одеського району Одеської області Наталії Давкніс з питань запровадження та організації функціонування сім’ї патронатного виховання в рамках реалізації Постанови КМУ від 20.08.2021 №893  та пошуку кандидатів в патронатні вихователі  з числа шукачів роботи.

Метою заходу була орієнтація безробітних на здійснення патронату над дитиною, що є забезпеченням захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім`ї послуг, спрямованих на повернення у родину відповідно до найкращих інтересів дитини. Таким чином, дитина потрапляє не до інтернатного закладу, а в родину, де її легше реабілітувати. Поки вона виховується в нормальних умовах, соціальні працівники працюють з її рідною сім`єю, спільно шукають можливі шляхи виходу з проблемної ситуації, після подолання якої дитина повертається у родину.

Присутніх на онлайн-вебінарі ознайомили з основними поняттями та вимогами щодо організації створення сім’ї патронатного вихователя, правами та обов’язками патронатного вихователя, пояснили які діти можуть бути влаштовані під патронат та термін перебування дитини у такій родині,

основними вимогами до кандидатів та соціальними гарантіями. За свою роботу патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення, соціальну допомогу на утримання та виховання дитини. 

Надання послуг з патронату над дитиною вважається офіційним працевлаштуванням. Таким чином здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя та відповідно до цього зараховується стаж.