Коли говорять про навчання, частіше всього уявляють школярів та студентів. Однак, останнім часом підходи до отримання освіти дорослим населенням дуже змінились. Освітній підхід до поліпшення систематизації вже відомих знань значно підвищує шанси на збереження нашої власної гармонії, допомагає нам бути максимально корисними не тільки для себе, але і для оточуючих нас людей, розвивати суспільство і створювати необхідні зв’язки.
Практика показує, що наука не стоїть на місці (постійно оновлюються методи роботи, з’являються нове обладнання та технології і т.і.), а знань ніколи не буває забагато, а навпаки їх, як правило, недостатньо. На практиці мало хто хоче співпрацювати зі спеціалістами, які не володіють сучасними технологіями та методами роботи, і не можуть надати послуг, що відповідали б за якістю новітнім стандартам. Зміни в соціумі планети вимагають від сучасних спеціалістів володіння декількома іноземними мовами для успішної співпраці з іноземними замовниками послуг та партнерами.
Служба зайнятості для клієнтів, які втратили роботу та потребують допомоги у зміні професії проводить профорієнтаційне консультування, що сприяє набуттю необхідних компетенції та розвитку кар’єри. З огляду на швидку змінюваність виробничого середовища, стрімкий розвиток технологій, трансформацію регіонального ринку праці та проблеми професійного вибору на перший план постає професійна орієнтації людей старших вікових категорій. Служба зайнятості надає можливість шукачам роботи отримати сучасну робітничу професію, конкурентну на ринку праця у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» за 32 професіями.
Освіта дорослої людини стає ключовою цінністю суспільства знань, створюючи умови для збагачення творчого потенціалу дорослої людини упродовж життя на трьох доступних рівнях: 1) особистісному та культурному, 2) професійному, 3) соціальному та громадянському.
На сьогодні, тільки завдяки ресурсам Інтернету (у т.ч. безкоштовним) можна значно підвищити свій рівень знань та навичок. Окрім того, в кожному місті існує багатий вибір різних курсів, семінарів, гуртків, секцій. Спеціалісти можуть виїжджати у інші міста, за кордон на науково-практичні конференції, семінари по обміну досвідом, задля підвищення кваліфікації та отримання додаткової освіти. 
Варто пам'ятати, що рівень освіченості будь-якої людини неможливо виміряти лише наявністю престижних дипломів та опублікованих наукових робіт. В сучасному світі, аби почувати себе забезпеченими та захищеними, потрібно постійно розвиватись: цікавитись новими технологіями, змінами в законодавстві, юриспруденції, активно слідкувати за подіями у світі. Окрім того, освоєння нових навичок в будь-якій галузі можуть просто підняти настрій і навіть стати способом заробітку.
Якщо ви потребуєте отримання нових знань, навичок, компетенції, служба зайнятості готова сприяти не лише через організацію навчання в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ», а й на освітніх ресурсах. Саме з цією метою Державна служба зайнятості започаткувала електронні сервіси, які зручні і прості в користуванні, але їх освітній ресурс задовольнить потреби кожного шукача роботи: Міжнародна освітня платформа Coursera (надає безробітним можливість безкоштовного доступу до 3 800 онлайн-курсів, портал «Дія. Цифрова освіта» (пропонує громадянам безкоштовно опанувати цифрову грамотність, «Освітній портал державної служби зайнятості» (сервіс допомагає безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання).