Саме під такою назвою пройшов семінар для роботодавців ринкоутворюючих підприємств Білгород-Дністровщини 16 лютого 2023 року в Білгород-Дністровській філії Одеського обласного центру зайнятості.

Сьогоднішні тенденції, пов’язані зі змінами в законодавстві, викликають багато питань у працедавців, саме тому на семінар було запрошено і наших соціальних партнерів - головного державного інспектора відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Олександра Михайловського та заступника начальника відділу ведення електронних реєстрів № 1 управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області Ларису Марунченко.

Начальники відділів Білгород-Дністровської філії Одеського обласного центру зайнятості Альона Васильченко (рекрутинг та взаємодія з роботодавцями) та Анастасія Земляна-Украінчук (кар’єрне консультування) поінформували присутніх про зміни у законодавстві, зокрема, внесені Законом України від 21 вересня 2022 року № 2622-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці», про затверджений Урядом  новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних та можливість професійної підготовки зареєстрованих безробітних під конкретне замовлення роботодавця, в тому числі за дуальною формою навчання.

Олександр Михайловський першочергово зупинився на питанні легалізації зайнятості, яке залишається  пріоритетним у роботі Управління інспекційної діяльності. Далі детально були розглянуті питання особливості організації трудових відносин, зміни в законодавстві у період воєнного стану та створення безпечних й здорових умов праці на підприємстві.

Лариса Марунченко розповіла про дію сервісних послуг від ПФУ, про  нюанси подання відомостей про трудову діяльність з введення даних записів паперових документів про трудову діяльність та надання їх скан-копій.
Наголсила на тому, що сервіси надаються для застрахованих осіб та для страхувальників для введення інформації по застрахованих особах, які перебувають зі страхувальником у трудових відносинах.

Під час семінару роботодавці отримали вичерпну консультаційну підтримку з питань трудових відносин, оплати праці, обліку робочого часу, організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці та реєстрацію на вебпорталі Пенсійного Фонду України в  «Кабінеті роботодавця», в якому для страхувальника доступна інформація про людину як про застраховану особу, що перебуває із ним у трудових відносинах.

Роботодавці подякували фахівцям філії за тісну співпрацю, за надану можливість отримати масу корисної та необхідної інформації, а також за дієві активні програми від служби зайнятості.