В наші дні підприємництво стає все більш привабливою формою кар’єрного росту людей. Власна справа дає можливість самостійних дій і самореалізації планів і мрій людини. З соціальної точки зору – це шлях до виробництва товарів і послуг. Що, в свою чергу, дає зростання робочих місць та зайнятості населення. Але започаткування бізнесу тягне за собою ризик певних зобов’язань і фінансових наслідків і не може бути не продуманою дією, без суттєвої підготовки і знань про функціонування ринку. На втілення ідей у життя,  надання інструментів для старту на шляху розвитку інноваційних підприємств розраховані семінари Одеського міського центру зайнятості за участю соціальних партнерів.

17 січня 2022 року для безробітних, які планують самостійно створити власне робоче місце, проведено онлайн-захід «Генеруй бізнес-ідею», до якого приєднався ректор Інституту морегосподарства і підприємництва Олександр Яценко.

Олександр підкреслив: «Ми знаємо, що підприємництво – це творчий процес, і саме це робить його цікавим. Але для роботи вашого бізнесу необхідний методичний підхід». Саме поєднання творчості та дисципліни опановували учасники впродовж заходу. Модератор роз’яснив, як проводити сегментацію ринку, обирати стартову позицію на ринку, розробити стратегічну основу для прийняття рішення про те, які ринки слід використовувати для товарів чи послуг, обчислювати загальний розмір цільового ринку, розуміти свого клієнта. Він, також, застеріг від поширеної помилки підприємців новачків – необачне відкриття бізнесу, щоб скоріше розбагатіти.

«Щоб створити щось путнє, потрібні гроші, тому варто поцікавитися субсидіями від держави для започаткування бізнесу», – наголосила фахівець служби зайнятості Наталя Авраменко та інформувала учасників заходу про реалізацію державної програми фінансової підтримки суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%», яка має на меті спрощення доступу малого бізнесу до банківського кредитування та посилення його конкурентоспроможності.