Навіть у цей непростий час, в умовах карантинних обмежень, пов’язаних із запобіганням поширенню на території України гостро-респіраторної хвороби COVID-19, Одеська обласна служба зайнятості продовжує сприяти активним формам зайнятості безробітних, в тому числі професійній підготовці та перепідготовці.

 Незважаючи на те, що професійне навчання зареєстрованих безробітних в період дії карантину було тимчасово призупинене, результати роботи в І півріччі 2020 року свідчать про оперативне реагування обласної служби зайнятості на вимоги роботодавців до умінь і навичок працівників-претендентів на робочі місця.

З 01.06.2020, з моменту послаблення карантинних обмежень, відновлене направлення зареєстрованих безробітних на підготовку/перепідготовку до державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Слухачі навчаються в малокомплектних групах (не більше 10 осіб) з дотриманням всіх санітарно-епідемічних норм.

На базі навчального закладу в І півріччі 2020 року нову професію отримали 448 зареєстрованих безробітних Одеської області.

Загалом впродовж І півріччя 2020 року за направленням служби зайнятості проходили професійну підготовку/перепідготовку або підвищували кваліфікацію 3180 зареєстрованих безробітних, з яких 80,3% після завершення навчання були працевлаштовані.

В умовах адаптивного карантину продовжується надання послуг з підтвердження результатів неформального навчання.

Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти  державної служби зайнятості» - це єдиний заклад в Одеській області (і один із трьох в Україні), на базі якого можливо підтвердити результати неформального навчання за професією «кухар» та отримати свідоцтво встановленого зразка.

Для цього в закладі працює спеціальна комісія з підтвердження результатів неформального професійного навчання. 

За 6 місяців  2020 року в області такою послугою успішно скористались 7 осіб.