23 листопада 2021 року фахівці Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості провели профорієнтаційний захист «День кар’єри» для старшокласників Багатянського закладу загальної середньої освіти. Його головною метою була допомога майбутнім випускникам у професійному самовизначенні.

Фахівець служби зайнятості Лариса Степаненко ознайомила учнів дев’ятих-одинадцятих класів з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками вірного вибору професії. На онлайн-конференції обговорили питання, як обрати професію з розумом та презентували можливості професійної освіти, яку можна отримати в Ізмаїлі та Одесі.

Під час онлайн зустрічі учні отримали профорієнтаційну допомогу та консультацію. Лариса Василівна не лише розповіла про сучасний стан ринку праці в Одеському регіоні, професії, які користуються найбільшим попитом, й про можливість безкоштовно отримати за сприянням служби зайнятості робітничі професії для майбутнього працевлаштування, а й дала поради стосовно вибору місця навчання та фаху. Провела екскурсію Одеським центром профтехосвіти ДСЗУ, докладно розповівши й про професії, яким навчають в центрі, про умови навчання та проживання слухачів.

Провівши бесіду з учнями, Лариса Василівна запросила всіх бажаючих відвідати центр зайнятості з метою проходження тестування професійного самовизначення та схильності до тієї чи іншої спеціальності.

До обговорення питань з профорієнтації випускників було залучено представників професійних навчальних закладів міста. Дуже цікавою була презентація представників ДПТНЗ «Ізмаїльського вищого професійно-технічного училища» Вікторії Зорічевої та Валерія Плетньова, які розповіли про переваги навчання в училищі, провели онлайн-екскурсію закладом. Учні дізналися про професії, які дуже популярні сьогодні на ринку праці: кухар, кондитер, електрогазозварник та інші, які можна отримати в ПТУ.

Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості, а фахівці служби зайнятості доводять, що в профорієнтаційній роботі зі школярами дуже важливо спрямувати молодь на реалізацію індивідуальних здібностей, а при виборі майбутньої професії враховувати вимоги сучасного ринку праці.