До кінця навчального року залишилось зовсім мало часу. Питання вибору професії стає все ближче. Як не помилитись, які кроки необхідно здійснити, як уникнути помилок і розчарувань. Універсальних способів немає, але якщо Ви ще сумніваєтесь, то надійним помічником у Вашому професійному самовизначенні може стати служба зайнятості. Фахівцями служби зайнятості розроблена низка заходів з профорієнтації щодо надання практичної допомоги молоді у цілеспрямованому і усвідомленому виборі професії.

За допомогою спеціалізованих тестів та індивідуальної консультації фахівці служби зайнятості допоможуть з’ясувати професійні схильності та здібності, коло інтересів, життєві цілі та орієнтири.

Пройти тестування можна на безкоштовній Інтернет-платформі державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри" та її мобільній версії (www.profi.dcz.gov.ua). Платформа забезпечує особам, в першу чергу молоді, у дистанційному форматі без відвідування центру зайнятості, можливість проходження психологічного тестування та отримання його результатів, і таким чином зробити власну профорієнтацію. На Платформі розміщено комплексний профорієнтаційний тест та 10 тестів з діагностики "м’яких навичок". Результати тестування на Платформі відображаються в "Персональному кабінеті особи" на веб-порталі державної служби зайнятості.

Індивідуальна співбесіда з фахівцем допоможе розібратися з труднощами, які заважають у виборі майбутньої професії.

Потрапити на консультацію з професійної орієнтації можна, скориставшись сервісом «Електронна черга», де необхідно обрати консультацію залежно від мети: отримання консультації щодо вибору/зміни професії (тестування); отримання консультації з питань професійної орієнтації та інше.

Усі профорієнтаційні послуги надаються безкоштовно. Для отримання консультації фахівця з профорієнтації чи відвідування семінару (тренінгу) реєстрація в центрі зайнятості не обов’язкова.

Довідково, протягом січня - березня 2021 року, з числа учнів загальноосвітніх шкіл скористались профорієнтаційними послугами понад 3,0 тис осіб, з них майже 1,0 тис осіб скористались заходами із застосуванням психодіагностики.