Незабаром шкільний навчальний рік добіжить кінця. Проблема вибору професійного шляху стає все гострішою для тих, хто закінчує школу. Як не помилитись, як вірно обрати свій професійний шлях?

Шановний друже! Служба зайнятості сьогодні використовує потужний інформаційний ресурс: платформу профорієнтації, Діагностичний комплекс «Моя професія: консультаційна мережа», допомагає визначити професійну мотивацію – глибинні професійні інтереси й цінності, психологічні властивості – психологічні схильності, схильність до певних видів професійної діяльності, здібності до видів діяльності (онлайн-методики на сайті державної служби зайнятості за посиланням: http://profi.dcz.gov.ua/, https://ode.dcz.gov.ua/, https://test.myprofession.com.ua).

Хочеш дізнатись, скільки твоїх однолітків звернулось за допомогою до фахівців служби зайнятості Одещини, щоб визначитись з професійним вибором?

Для визначення намірів школярів, їх здібностей та схильностей Одеською обласною службою зайнятості на протязі січня-березня з використанням ресурсу служби зайнятості проведено психодіагностичне тестування понад 4,0 тис. старшокласників.

Наразі наміри старшокласників розділились таким чином, що майже 50% респондентів планують здобувати професію у професійно-технічних начальних закладах (зазвичай, на кінець навчального року-лише третина).

Найбільшою популярністю користуються професії перукарів, візажистів, водіїв, трактористів, слюсарів, токарів (від 80 до 200 бажаючих). Мають місце наміри щодо опанування професіями матросів, матросів-мотористів, водолазів, але це й не дивно для морського регіону( 20-25 респондентів).

Наміри тих, хто планує здобувати освіту у вищих навчальних закладах, найбільш бажані щодо сфери ІТ-технологій (понад 250 респондентів), далі – вчителі навчальних закладів (майже 200 респондентів), лікарі, економісти, бухгалтери, юристи, інженери різних спеціалізацій (від 80 до 90 респондентів), архітектори, поліцейські, рятувальники ( 20-30 респондентів).

Агрономами та зоотехніками мріють стати лише по декілька школярів.

Серед унікальних намірів: астроном, вірусолог, мікробіолог, генетик, балістик, артист цирку та ін..

Приємним виявився факт, що серед старшокласників, є такі, хто хотів би працювати у службі зайнятості: фахівцями з питань зайнятості, фахівцями з профорієнтації та кар’єрними радниками.

Попереду ще майже 2 місяці для тих, хто не встиг визначитись з вибором свого професійного майбутнього.

Якщо вам потрібні консультації з питань вибору професії, записатися на прийом до фахівця служби зайнятості можна засобами електронної черги https://www.dcz.gov.ua

Ми надамо вам інформацію щодо потреб ринку праці міста/району/ регіону/України.

Отже, не втрачайте часу, приходьте за консультацією до фахівців найближчого центру зайнятості.