Для багатьох наших співвітчизників з початком війни, і справді, вимушено розпочався  «новий старт».Через війну багато підприємств не працюють, безліч людей виїхали за межі свого населеного пункту чи, взагалі, з держави, і тепер гостро потребують роботи. Чи варто в таких умовах започатковувати власний бізнес? Сьогодні, під час засідання клубу «Новий старт», фахівець Одеського міського центру зайнятості Наталя Авраменко запропонувала обговорити саме цю тему. Вона ознайомила учасників заходу з механізмом надання фінансової підтримки підприємцям міста Одеси за рахунок коштів міського бюджету.

Головний спеціаліст Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів ОМР Поліна Ткачук, яка взяла участь у заході, розповіла,  що в умовах дії воєнного стану держава створила велику кількість можливостей для ведення бізнесу. Це стосується як уже діючих підприємців, так і тих, хто тільки планує розпочати свою власну справу. Вона інформувала присутніх про етапи започаткування та провадження власної справи, про правила торгівлі та надання послуг населенню, про поняття ліцензування, патентування і сертифікації  підприємницької  діяльності. 

Існує ціла низка сфер, у яких можна почати власну справу. Це і можливості у сільському господарстві (вирощування фруктів та овочів на продаж), освіті (курси іноземних мов), сфері краси (перукарня чи манікюрний салон). «Не обов’язково мати власний товар, щоб його продавати. Багато підприємців в Україні працюють по моделі дропшипінгу, тобто продають товари сторонніх постачальників, і з кожної продажі отримують свою комісію. Є багато офлайн-бізнесів, які взагалі не представлені в інтернет-магазинах, - дропшипер приходить до цього бізнесу, домовляється про співпрацю і свою комісію, оцифровує товар, завантажує його на маркетплейси і продає. Це працююча модель, яка популярна у всьому світі»,- розповіла Поліна Ткачук.