Існує багато забобонів щодо того, які професії вважаються престижними, а які - ні. Але хто може визначити, наскільки корисніша для суспільства, наприклад, професія психолога чи лікаря, аніж професія еколога? Невже можна обійтися без прибиральника, вантажника, слюсаря-ремонтника?

  Помилка молодої людини, яка вибирає "ким стати", може і полягати в тому, що освоївши модну професію, але не знайшовши себе у ній, якщо ця професія не відповідатиме ні її схильностям, ні здібностям людини, вона не побачить результати своєї праці і не відчуватиме себе корисною. 

   На жаль, часто доводиться чути, що випускники йдуть вчитися "з подружкою" або "товаришем, щоб було веселіше". Трапляється, що, спостерігаючи хороші успіхи однокласника з того чи іншого предмету, вирішують, що і їм також займатися цим буде легко і просто. Зрозуміти таку позицію можна, адже «за компанію» не так жахливо вливатися в новий колектив, освоювати новий ритм життя, але погодитися з подібними аргументами ніяк не можна.

  Якщо вам легко дається якийсь предмет, не ототожнюйте ці успіхи з якоюсь конкретною діяльністю, не думайте, що й робота даватиметься так само легко. Професій, що стоять за шкільними предметами, значно більше, аніж самих предметів. Наприклад, біологією займатиметься і лікар, і вчений-дослідник, і фармацевт, і ветеринар, і зоотехнік, і викладач. Тому дивіться завжди ширше, адже тому ж лікарю знань однієї біології зовсім недостатньо - потрібно ще добре орієнтуватися і у фізиці, і в хімії, мати здатність співчувати людям.

  Слід зауважити, що деякі професії потребують тривалої і ґрунтовної підготовки, навчання - у вищих навчальних закладах, коледжах, професійно-технічних закладах, курсах. Тому, чим раніше людина усвідомить, що професія обрана невідповідно, тим більше користі вона зробить для себе та не марнуватиме час.                                                                                                    Вибір професії - справа не з швидких, і не з легких. Фахівці служби зайнятості безкоштовно нададуть вам послуги з використанням психодіагностичних методик, щоб визначити не тільки ваші бажання, а й здібності, особливості та попит на ринку праці різних професій.