Ви ще не працювали, або довгий час не працювали, чи вийшли з декретної відпустки та просто вирішили підвищити добробут сім'ї - все це причини, щоб знову почати трудову діяльність.Найважче – після декретної відпустки. Якщо кілька років поспіль ви працювали мамою, повертатися буде нелегко. Про те, як полегшити процесс, розповімо далі.

Коли мама раптом йде на роботу, для членів сім'ї це стає шоком. Дітям і чоловікові важко уявити, що снідати доведеться в прискореному режимі. Для вас же робота може стати віддушиною, де ви не тільки реалізуєте свій потенціал, але й відпочинете від домашніх турбот.

         Прийняти рішення повернутися на роботу іноді дуже складно. Все, що ви можете зробити − зважити всі «за» і «протии». Потім, прислухавшись до серця й розуму, вибрати найбільш підходящий варіант для вас і сім'ї.

         Отже, почнемо з того, що відновитися у своїй професії буде не так вже й легко. Ринок праці постійно поповнюється молодими кадрами, уповільнення темпів економічного зростання, що приводить до безробіття, в значній мірі підвищує конкуренцію. Будьте готові до складностей. Але є і хороші новини. До таких віднесемо ваш досвід роботи. Зрозуміло, що роботодавець віддасть перевагу співробітнику, якого не треба вчити основним навичкам професії. Щоб напевно забезпечити собі місце, не завищуйте зарплатні очікування, попросити про надбавку можна, вже зарекомендувавши себе як кваліфікованого фахівця.

          Дуже важливо не втрачати контактів з колишніми колегами. Знайдіть час для відвідування семінарів, профільних виставок. Бути на виду теж корисно. Щоб заповнити прогалини в резюме, знайдіть роботу на дому або часткову зайнятість. Перш ніж ви почнете шукати роботу, реально оцініть свої здібності і відповідність вимогам часу. Наприклад, якщо ви до декрету викладали англійську, це ще не означає, що вас відразу ж візьмуть у вуз або на курси.

Врахуйте, що нова робота вимагає окремої графи витрат. Оновлення гардеробу, проїзд, харчування, няня для дитини − за все це треба платити. Виходячи з цього, ви зрозумієте, яку зарплату треба мати, щоб працювати без втрат. Не забудьте поговорити з дітьми, про те, які зміни грядуть у вашому спільному житті. Переконайте їх у тому, що навіть працюючи ви знайдете для них час.

         Та все ж, якщо ви повертаєтесь на роботу та маєте сумніви, як на це налаштуватись, служба зайнятості допоможе вам дізнатись більше про ці та інші аспекти. Послуги служби зайнятості безкоштовні.