Для більшості людей, які звертаються до служби зайнятості по допомогу в працевлаштуванні, саме професійна підготовка є шляхом набуття необхідних знань та вмінь, підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці.

Так, з метою підвищення поінформованості про можливості професійного навчання за сприяння служби зайнятості, на базі Овідіопольської районної філії Одеського обласного центру зайнятості для 12 безробітних громадян 14-15 вересня 2020 року були проведені семінари «Презентація послуг з професійного навчання, у т.ч. послуг ЦПТО».

В ході заходу фахівець з профорієнтації Світлана Анчеєва ознайомила присутніх з видами і формами навчання, навчальними закладами області, а також центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Безробітним було наголошено, що фінансування витрат на професійне навчання проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Оплачується вартість навчання, проживання в гуртожитках, проїзду до місця навчання безробітних. Зокрема, клієнти віком старше 45 років зацікавилися можливістю отримання ваучерів на навчання. Фахівець запропонувала пройти профдіагностичне тестування для виявлення здібностей та схильностей, що розкриє професійну спрямованість особистост
На сьогодні, за направленням районної філії, в Одеському ЦПТО навчається 9 осіб за професіями: кравець, кухар, перукар, педикюр, електрогазозварник та бухгалтер.