З 2021 року абітурієнтам доведеться не лише складати ЗНО, але й доводити вишам, що вони достатньо вмотивовані, аби навчатись саме в цих закладах. Подаючи документи на вступ до вишу, абітурієнти вперше подаватимуть мотиваційні листи, які зможуть забезпечити майбутньому студентові додаткові бали під час конкурсного відбору.

Мотиваційний лист формує позитивне перше враження та має дати відповіді на ключові запитання:

  • хто ви і які ваші сподівання на майбутнє навчання;
  • які ваші навички та досягнення: що вмієте, чого домоглися за шкільні роки і як все це пов’язано з вибором університету й факультету;
  • що для вас означає можливість навчатися саме в цьому вищому навчальному закладі;
  • чому саме ви — кращий кандидат на місце студента обраного вишу.

Мотиваційний лист — це максимально стислий виклад ваших здобутків і мети. Оптимально — це одна сторінка, бажано — не більше двох. Формально мотиваційний лист може складатися з чотирьох частин: вступної, основної, мотиваційної та заключної, з плавними переходами від однієї частини до іншої. Але пам’ятайте, що кожен вищий навчальний заклад може висувати свої вимоги щодо розміру, структури й змісту мотиваційного листа.

Пам’ятайте, що ваш мотиваційний лист — це перше враження для приймальної комісії, яке кожен з нас автоматично формує за перші 10–15 секунд. Іншого шансу справити це перше враження у вас немає. А отже:

  • не користуйтесь готовими шаблонами з інтернету
  • не сподівайтесь написати мотиваційний лист за одну ніч
  • не «лийте воду», будьте максимально конкретними.

Вага балу за мотиваційний лист становитиме 0 - 1 % від конкурсного, тому ставтесь до цього документу з помірною увагою: з’явилася гарна думка чи влучне формулювання — запишіть, знайшли нову інформацію — додайте до записника.

Тому що, головне для вас все ж таки - якісно підготуватись і спокійно й упевнено витримати всі іспити.