Служба зайнятості сьогодні використовує потужний інформаційний ресурс: платформу профорієнтації, Діагностичний комплекс «Моя професія: консультаційна мережа», допомагає визначити професійну мотивацію – глибинні професійні інтереси й цінності, психологічні властивості – психологічні схильності, схильність до певних видів професійної діяльності, здібності до видів діяльності (онлайн-методики на сайті державної служби зайнятості за посиланням: http://profi.dcz.gov.ua/, https://ode.dcz.gov.ua/, https://test.myprofession.com.ua).

Хочеш дізнатись, скільки твоїх однолітків звернулось за допомогою до фахівців служби зайнятості Одещини, щоб визначитись з професійним вибором?

Для визначення намірів школярів, їх здібностей та схильностей Одеською обласною службою зайнятості ресурсу служби зайнятості проведено психодіагностичне тестування понад 19,0 тис. старшокласників, з них 14,0 тис. пройшли психологічне тестування під час групових профорієнтаційних заходів та 4,9 тис. звернулись за індивідуальною консультацією. З них більша частина пройшла тестування на платформі ДСЗ «Моя професія: консультаційна мережа». Так, на платформі зареєстровано 4,2 тис. оптантів, з них пройшли повне тестування та отримали профорієнтаційний висновок 2,2 тис. школярів, 2,0 тис. пройшли по 1-2 тести.

 Наразі наміри старшокласників розділились таким чином, що лише 30% респондентів планують здобувати професію у професійно-технічних начальних закладах.

 Найбільшою популярністю користуються професії перукарів, візажистів, водіїв, трактористів, слюсарів, токарів. Мають місце наміри щодо опанування професіями матросів, мотористів, водолазів, але це й не дивно для морського регіону.

Наміри тих, хто планує здобувати освіту у вищих навчальних закладах, найбільш бажані щодо сфери ІТ-технологій, далі – вчителі навчальних закладів, лікарі, економісти, бухгалтери, юристи, інженери різних спеціалізацій, архітектори, поліцейські, рятувальники.

Агрономами, зоотехніками  мріють стати лише по декілька школярів.

Серед унікальних намірів: астроном, вірусолог, мікробіолог, генетик, богослов, балістик, артист цирку та ін..

Приємним виявився факт, що серед старшокласників, є такі, хто хотів би працювати у службі зайнятості: фахівцями з питань зайнятості, фахівцями з профорієнтації та кар’єрними радниками.

Вже зовсім мало часу залишилось, щоб здійснити вибір. Якщо хтось не встиг визначитись з вибором свого професійного майбутнього чи потребує консультації з питань вибору професії, запишіться на прийом до фахівця служби зайнятості засобами електронної черги https://www.dcz.gov.ua або зверніться до будь-якого центру зайнятості.

Послуги служби зайнятості безоплатні. Не втратьте свій шанс!