Працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документа про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці.
Законом України «Про професійний розвиток працівників» в Україні визначено термін «неформальне професійне навчання працівників».

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

З метою одержання направлення на підтвердження своїх умінь і навичок за професією « кухар 3-4 р.» Ананова Марина Валеріївна і Христич Надія Георгіївна, кухонні працівники Петрівського державного аграрного технікуму, звернулись до Лиманського районного центру зайнятості.
Підтвердити результати неформального професійного навчання Ананова М.В., і Христич Н.Г., змогли в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
За результатами неформального професійного навчання, здавши успішно, екзамени дівчата отримали документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації «кухар 3-4 р.».

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дає змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надасть право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за даною професією.