В наш час важко знайти підходящу роботу, особливо коли знаходишся в незнайомому місті. Не всі внутрішньо переміщені особи знають, що служба зайнятості може допомогти вирішити багато важливих питань. З метою їх підтримки на локальному ринку праці та інформування про послуги служби, активні програми зайнятості та самозайнятості, фахівці Ізмаїльській філії Одеського обласного центру зайнятості провели захід саме для цієї категорії населення із залученням соціальних партнерів.

Представники Управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації та міської ради, які були запрошені на семінар, розповіли про гарантії для внутрішньо переміщених осіб та дали відповіді на  численні запитання присутніх.

Заступник директора Людмила Пальжок звернула увагу присутніх, що з 1 грудня 2023 допомога на проживання непрацюючій особі працездатного віку призначається з місяця звернення. При цьому, непрацююча особа працездатного віку протягом трьох місяців з дня призначення допомоги повинна сприяти своїй зайнятості (згідно з вимогами статті 4 Закону України «Про зайнятість населення») шляхом працевлаштування/реєстрації як фізичної особи-підприємця/взяття на облік фізичної особи, яка проводить незалежну професійну діяльність/подання заяви для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/гранту на створення або на розвиток власного бізнесу/ваучера на навчання або набуття статусу безробітного.

Фахівець з профорієнтації Галина Дишлі презентувала можливості підвищення професійного рівня за допомогою ваучера, професійного навчання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (у т.ч. про курси цільового призначення, дуальне та неформальне навчання, підтвердження кваліфікації). Ознайомила з Освітнім порталом, інформацією на профорієнтаційних платформах Державної служби зайнятості для отримання додаткових знань і компетенцій.   

Начальник відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Інга Дудник розповіла внутрішньо переміщеним особам, що вони  мають шанс скористатися  сучасними перспективами, а саме отримати грант на створення або розвиток власного бізнесу за допомогою державної програми «Є робота». Звернула увагу на те, що держава підтримує і роботодавців, а саме компенсує їх витрати на оплату праці за працевлаштування осіб із числа внутрішньо переміщених осіб. Пояснила умови залучення до громадських, робіт тимчасового характеру та суспільно-корисних робіт під час воєнного стану.

Фахівці служби зайнятості та соціальні партнери готові й надалі надавати корисну інформацію  людям, що опинились в скрутному становищі.