За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні майже 250 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. І ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.  

Саме тому, 30 липня 2020 року фахівці Роздільнянської районної філії Одеського обласного центру зайнятості провели для безробітних інформаційний вебінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці».

Щоб не постраждати від дій шахраїв та корисливих роботодавців, не стати живим товаром, або заручником небезпечної ситуації, директор Роздільнянської філії Олена Кукішева зазначила: «Для легальної роботи за кордоном слід мати закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду із закордонним роботодавцем та дозвіл на роботу в країні призначення. Трудовий договір має бути складений мовою, яку людина розуміє, та містити повну інформацію про обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати. Трудова дільність за туристичною та гостьовою візою є порушенням закону. Слід бути уважним до посередників, скориставшись послугами фірми-посередника, перевірити її легальність на сайті Державної служби зайнятості».

Інформація, яка надана на вебінарі, допоможе безробітним уникнути небезпечних ситуацій під час пошуку роботи.