Підсумки пошуку роботи можуть перетворитись в захоплюючу історію, або в дуже сумну розповідь про те, як нікуди не беруть без блату, досвіду та ін. Давайте подивимось, що необхідно робити, щоб використати всі наявні можливості працевлаштувати себе улюбленого. 

По-перше, необхідно поставити собі конкретну мету. Якщо ви приступите до пошуку роботи, не маючи чіткого уявлення про те, ким ви хочете працювати, за які гроші й з яким робочим графіком, то що-небудь знайти вам буде важко. Правда є плюс, ви зможете відчути себе героєм казки «Піди туди, не знаю куди, принеси те, не знаю що»...

По-друге, сьогодні для успішного працевлаштування необхідно резюме. Причому, бажано його підготувати навіть якщо ви претендуєте на посаду простого робітника. З одного боку, воно потрібне роботодавцеві, але, з іншого боку, воно потрібне й вам самим. Оскільки, виклавши на папері всі свої конкурентні переваги (або їх відсутність) перед іншими шукачами роботи, ви зможете подивитися на себе збоку. У результаті ви або позбудетеся своїх необґрунтованих запитів, або, навпаки, ствердитесь в думці про свій високий професіоналізм. Тому обов'язково складіть резюме.

По-третє, спробуйте знайти всі свої слабкі й сильні сторони. Знайдені плюси необхідно красиво викласти в резюме, так, щоб прочитавши резюме, ви могли почати собою пишатись. На практиці це виявляється дуже гарним способом корекції самооцінки.

По-четверте, ніколи не робіть одного резюме для всіх роботодавців разом. Для кожного місця роботи треба складати відповідну редакцію, виходячи із запитів і вимог роботодавця і його побажань до кандидата на посаду.

По-п'яте, розсилайте резюме хвилями. Якщо ви будете здійснювати розсилання постійно, без перерв, то ризикуєте «нарватись» на ряд запрошень на співбесіди, які будуть накладатись одне на інше й т.д.

По-шосте, розсилайте резюме як у кадрові агентства, так і безпосередньо самим роботодавцям. До моменту розсилання складіть перелік організацій й агентств, куди ви будете відправляти свої резюме, і де пізніше будете фіксувати дату відправлення й результат.

По-сьоме, коли підете на співбесіду, тримайтесь впевнено. Людина, яка впевнена в собі, має магічну властивість викликати  позитивне враження у свого співрозмовника. Крім того, деякі роботодавці спеціально на попередніх бесідах  влаштовують тести на стресостійкість. З етичної точки зору це не зовсім коректно, але на практиці періодично зустрічається, і найбільш ефективно подібні випробування проходять люди, впевнені в собі.

Головне: навчитись брати досвід із усього процесу пошуку роботи! 

І не забувайте - у службі зайнятості вам завжди готові допомогти скласти резюме, визначити ваші професійні якості, допомогти отримати нову професію або підвищити кваліфікацію.