«Чи потрібно ретельно готувати резюме та самопрезентацію?Щоб ваша співбесіда з роботодавцем пройшла вдало, варто дотримуватися простих, але ефективних правил»,– так розпочалаонлайн-тренінг «Побудова кар’єри та професійний розвиток» для студентів 1-2 курсів Одеського національного економічного університету психолог Одеського міського центру зайнятості Маргарита Загоровська.

Учасники тренінгу ознайомились з елементами підготовки до співбесіди, відпрацювали стратегії поведінки, обговорилизовнішній вигляд, опанувалиметоди дієвої самопрезентації,  прийоми підвищення ефективності технології спілкування. На практиці склалирезультативне резюме,за умови, що вони ще навчаються і не мають навиків роботи. Для уникнення ймовірних помилок, за допомогою інтерактивних імітаційно-рольових вправ, опрацювали 16 типових питань під час співбесіди.

Під час тестування, психолог допомогла студентам визначити здібності, нахили до певної професійної діяльності, спрогнозувати успішність майбутнього працевлаштування з урахуванням потреб ринку праці,зрозуміти свої сильні сторони, конкурентні переваги та додаткові навички, які бажано опанувати. Маргарита розповіла про Softskills – надпрофесійні навички, які допомагають вирішувати життєві завдання та працювати з іншими людьми. «Незалежно від спеціальності вам знадобляться хоч кілька «гнучких навичок». Щоб досягти успіху на роботі, потрібно вміти добре ладнати з колегами, клієнтами, менеджерами та начальниками.Професіонали, які управляють фінансами компанії, повинні бути уважними до деталей, точними як швейцарський годинник і володіти розвиненою навичкою обачності та конфіденційності. Добре, якщо всі ці якості поєднуються з почуттям гумору та емпатією».

За результатами тестування студенти з'ясували, якому типу професій вони надають перевагу, що найбільше захоплює у виборі фаху, в якому напрямку розвиватиметься їх професійна кар'єра. Тож, маємо надію, що сьогоднішній тренінг вмотивував молодь до побудови успішної кар’єри.