Професійне свято працівників фармацевтичних підприємств, провізорів, технологів та інших працівників галузі відзначається в Україні кожну третю суботу вересня.

Професія фармацевт - одна з найдавніших професій, відомих людству. Вперше професія фармацевт в її сучасному розумінні згадується в документах, що відносяться до XIII століття нашої ери. Перші лікарські препарати були відомі ще задовго до появи писемності. В середні віки фармацевтична справа піддавалася найбільшому впливу магії, алхімії, астрології.

Що ж входить до кола обов’язків фармацевта?

Найчастіше фахівці цього напрямку працюють в аптеках і відпускають ліки покупцям, перевіряють рецепти лікарів, видають ліки за цими рецептами або підказують аналоги, пояснюють, як правильно і безпечно приймати препарати. Фармацевт знає про всі ліки, може з впевненістю та відповідальністю назвати область застосування того чи іншого препарату, його хімічний склад, взаємодію з іншими речовинами, протипоказання і побічні ефекти від прийому.

Але не всі фармацевти працюють в аптеках.

Ще один напрямком діяльності фармацевта – наука: робота в лабораторіях, науково-дослідних інститутах або підприємствах з виробництва лікарських препаратів.

Також фармацевт може працювати дистриб'ютором - представником фармацевтичної компанії, який забезпечує взаємозв'язок між виробником ліків і аптекою.

Професія фармацевт поєднує в собі сфери фармацевтики, медицини і комерції, що змушує здобувача проявляти не тільки високий рівень спеціальних знань, але і відмінні моральні якості людини: зібраність, уважність і акуратність, уміння зосередитися, самоконтроль, висока ступінь працездатності, відмінна пам'ять, аналітичні здібності, толерантність, комунікабельність, чуйність.

Професія фармацевт вимагає володіння чіткою та грамотною вимовою, високою моральною культурою, вмінням грамотно відповідати клієнтам та консультувати з усіх питань, пов’язаних з лікуванням та використанням лікарських препаратів. Такі спеціалісти також повинні на високому рівні володіти комп’ютером, знати терміни придатності препаратів, дозування, протипоказання.

Освіту за фахом можна отримати в медичних університетах та медичних коледжах.

Професія фармацевта високо затребувана сьогодні. Аптечний бізнес дуже популярний і прибутковий. У зв'язку з цим постійно відкриваються нові аптеки. Фармакологія знаходиться на етапі активного розвитку і фармацевти потрібні завжди.

За допомогою фахівців служби зайнятості можна отримати відповіді на запитання, які професії актуальні на ринку праці вашого міста, регіону, в Україні та пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/), що допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.