Вдала бізнес-ідея – це перша  цеглина, з якої починається надійний фундамент бізнесу підприємця-початківця.  А вміння генерувати ідеї  - навички,  здатність, які можна розвинути подібно до гри на музичному інструменті чи складанні віршів.

В Южненській філії  на семінарі "Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес"  Ірина Черепащук  знайомить учасників із способами генерування бізнес-ідеї. Найпростіший – це аналогія, коли застосовуємо  відоме  по-новому або в іншому місці, іншій сфері. Наприклад, бізнес за франшизою (Форнетті, піцерії, ресторани швидкого харчування, пункти зарядження мобільних телефонів, авто мийки і т.д.).

Згадуємо про можливість комбінування, коли при поєднанні чогось відомого та звичного виходить неочікуваний, але цікавий та корисний результат. Приклад: продаж та сервісне обслуговування  - в ювелірній сфері (професійна чистка та ремонт виробів), заміна комплектуючих, заправка запальничок, здача в оренду, лізінг. Неочікуваними стали  ідеї реконструювання:  ресторани, де відвідувачі самі готують собі їжу (на мангалі, наприклад, або майстер-класи в кафе та піцеріях), готелі з прозорими стінами, новинки дизайну одягу – шви на показ, «блискавки» на лицьову сторону, навіть в діловому одязі і багато інших прикладів.

Всі активно і завзято працювали і за годину  назвали майже 100 бізнес-ідей та  познайомились із літературою відповідного профілю для самостійного опрацювання  в центрі зайнятості.

«Мозговий штурм» дав позитивні результати, двоє учасників вирішили організувати  свою власну справу. Андрій М. та Станіслав М. учасники бойових дій в АТО, але, обміркувавши свої бізнес ідеї, готові рухатись далі. Андрій вже закінчив навчання на курсах «Підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу» і готовий до захисту бізнес-плану на комісії. Станіслав пройшов  психодіагностичне тестування, виявив високий рівень інтересу і внутрішньої мотивації до підприємництва і також готовий приступити до навчання найближчими днями.

Тож впевнені, на інформаційних семінарах  з підприємницької діяльності  учасникам цікаво разом знайти якнайбільше прикладів вдалих ідей.  А це означає, що етап генерування бізнес-ідеї за підтримки служби зайнятості вдалий.