Одним із вагомих чинників, що знімає напругу на ринку праці, особливо в теперішній час карантину й забезпечує тимчасову зайнятість громадян, є оплачувані громадські роботи. У Законі України "Про зайнятість населення" прописано, що ними вважаються загальнодоступні види робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам регіону і сприяють його соціальному розвиткові.

Вирішуючи проблеми зайнятості жителів району, Подільський міськрайонний центр зайнятості тісно співпрацює з Куяльницькою об’єднаною територіальною громадою. Щороку відповідно до територіальних програм зайнятості населення приймається рішення щодо організації громадських робіт, визначають види робіт та доводять центру зайнятості інформацію про прийняте рішення щодо обсягів коштів, необхідних для фінансування організації громадських робіт.

Залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру — ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

Попри те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, на особу, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. Водночас безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, вона їм призначена згідно з законодавством. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу.

Завдяки громадським та іншим роботам тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.