Як грамотно розшифровувати оголошення про вакансію на порталах з працевлаштування, щоб зрозуміти, кого саме шукає роботодавець і чи потрібна вам ця вакансія
- Заробітна плата - якщо в оголошенні про вакансію позначена зарплатна вилка, наприклад 10000 -15000 грн., то новачкові напевно спочатку запропонують зарплату в 10000 грн., а для подальшого її підвищення необхідно буде виконати певні умови (які саме, варто уточнити ще на етапі співбесід). Тобто якщо ви розраховуєте на зарплату в 15000, то вам слід пошукати інше оголошення. Якщо ви знайшли вакансію із заробітною платою, що істотно перевищує середню на ринку праці у вашому регіоні (особливо якщо опис даної посади не містить великих вимог до кандидатів), ви напевно натрапили на шахраїв – стережиться.
- Досвід роботи, навички, освіта - обов’язково необхідно аналізувати чи відповідають ваш досвід роботи, навички та освіта запропонованим вимогам відкритої посади. Якщо, наприклад, на вакансію керівника відділу шукають людину з мінімальним досвідом роботи або без вищої освіти то слід зробити висновок, що й оплата на цій посаді буде мінімальною. Якщо, наприклад, у вимогах на посаду секретаря або офіс-менеджера є такий пункт, як знання 1С-бухгалтерії, необхідно зробити висновок, що крім своїх прямих обов’язків, даний співробітник буде змушений виписувати товар або формувати накладні, а відповідно, якщо навіть ви знаєте цю програму, але не хочете бути ще й помічником бухгалтера, не варто відправляти своє резюме у дану компанію.
- Обов’язки - цьому пункту також варто приділити особливу увагу. Якщо, скажімо, в обов’язки менеджера з продажу входять постійні відрядження, то перш ніж відправляти своє резюме, добре подумайте, чи підходить особисто вам дана посада.
- Особисті якості - у разі, якщо у вимогах до кандидатів стоять такі пункти, як працьовитість, відповідальність, пунктуальність – можна зробити висновок, що компанії необхідний рядовий виконавець і на кар’єрне зростання або цікаву творчу роботу тут розраховувати не доведеться.
- Занадто креативний опис вакансії - у разі, якщо ви натрапили на занадто креативний опис вакансії або посаду, на якій обіцяють «золоті гори», швидше за все компанія відчуває труднощі з підбором персоналу на дану вакансію, а це може означати погані умови роботи, низьку зарплату тощо.
- Вільний графік роботи - деякі роботодавці замість ненормованого графіка роботи (наприклад, по 10-12 годин на день) вказують вільний, відповідно ми радимо уточнювати це питання по телефону, перш ніж відправлятися на співбесіду.