15 березня 2023 року в приміщенні Березівської філії Одеського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для внутрішньо переміщених осіб, в якому взяли участь,  представники центру зайнятості та головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби Олександр Гонтар.

Зустріч розпочав Олександр Гонтар, який проінформував присутніх про необхідність декларування праці та наслідки незадекларованої праці. Звернув увагу, що якщо людина працевлаштована неофіційно то вона втрачає право на соціальні гарантії (оплачувану відпустку, страхові виплати у разі хвороби, безробіття та нещасного випадку, право на пенсію). Працівник, який  працює неофіційно, не матиме можливість захистити свої права у разі конфлікту з роботодавцем і відмови у оплаті праці чи інших виплат.

В.о. директора філії Ірина Соловйова повідомила про активні програми зі сприяння зайнятості населення, особливу увагу звернула на можливість отримання ваучера та повідомила, що в постанові Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №207 (зі змінами від 30.09.2022) змінилися вимоги до отримувачів ваучера. Так, якщо раніше мали можливість отримати ваучер особи, яким виповнилося  45 років  за наявності страхового стажу 15 років, то на сьогодні цією послугою можуть  скористатися внутрішньо переміщені особи без вимог до віку та стажу.

Також, в семінарі прийняла участь завідувач сектору ректрутингу та взаємодії з роботодавцями Березівської філії Одеського обласного центру зайнятості Віра Стецун.  Вона розповіла про послуги, які надає служба зайнятості внутрішньо переміщеним особам та роботодавцям за працевлаштування ВПО (компенсація витрат на оплату праці). Звернула увагу, що при  працевлаштуванні ВПО роботодавець за них отримає компенсацію 6700 грн за місяць, тривалість виплат два місяці.

Протягом всього заходу відбувався жвавий діалог щодо питань з якими довелося зустрітися внутрішньо переміщеним особам в умовах воєнного стану.

Працівники служби побажали миру та  якнайшвидшого повернення в рідні домівки.