Улюблена, омріяна професія — це запорука успішного й щасливого життя будь-кого з нас. Саме тому вже багато років поспіль фахівці Кілійського  районного центру зайнятості проводять профорієнтаційну акцію «Випускник» з метою сприяння учнівській молоді у виборі майбутньої професії та  доведення інформації про навчальні заклади, де можна отримати омріяну професію.

 Захід проходив на базі Кілійської  НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей» за участю учнів випускних класів кілійських загальнооосвітніх шкіл та їх батьків, вчителів та представників учбових закладів.

Одеську академію харчових технологій представляв старший викладач теплофізики та прикладної екології Д. Ільченко Д.А., факультет історії та філософії університету ім.Мечникова – аспірант І курсу І. Марійчак, Кілійський професійний ліцей – майстер групи «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустановок» І. Кибап та майстер групи «Кухар-кондитер»  О. Боброва.

А про Одеську державну академію будівництва та архітектури розповідала доцент кафедри водопостачання та водовідведення І. Аксьонова. Вона у своїй розповіді зробила акцент на наявності нового факультету, який є актуальним саме для Кілійського району – гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології. І враховуючи, що це перспективний напрямок господарської діяльності, є шанс, що саме на цьому факультеті в цьому році буде значна кількість бюджетних місць.

Брали участь у акції і, так би мовити, і «люди в погонах», які розповіли про навчальні заклади спеціалізованого спрямування: юридичні та військові. Про специфіку роботи Кілійського районного відділу з питань пробації діти дізналися від старшого інспектора І. Бринзарей. Виступив перед учнями  капітан С. Ящишин, який представляє Південний відділ комплектування іміджевого видавничого центру Національної гвардії України. А від заступника Кілійського районного військового комісару М. Шевченка хлопці отримали інформацію про можливість проходження служби за контрактною основою. До речі, Збройні Сили України сьогодні чекають й дівчат. Військові спеціальності можна отримати як в вищих навчальних закладах, так і безпосередньо в військових частинах.

Під час проведення акції начальник відділу активної підтримки безробітних З. А. Рождественська розповіла учням про важливість свідомого ставлення до вибору свого професійного майбутнього та зробила презентацію Одеського центру професійно-технічної освіти ДСЗ.

Захопившись отриманою інформацією, школярі дізнавалися у представників навчальних закладів про вимоги до претендентів та умови вступу. Усіх бажаючих було запрошено на «Дні відкритих дверей», які традиційно проводять учбові заклади напередодні вступної кампанії.

А якісно провести фахівцям центру зайнятості цей профорієнтаційний захід допомогли головний спеціаліст відділу освіти та молодіжної політики Кілійської РДА Н. Клєвак та Н. Сорока, директор Кілійської  НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей», яка вже не один рік гостинно зустрічає в своїх стінах акцію «Випускник».