Сьомого грудня 2022 року на базі Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості пройшов День кар'єри – відкритий профорієнтаційний онлайн захід.

Участь в відеоконференції випускників гімназії № 2 міста Ізмаїл забезпечили заступник директора гімназії № 2 Анастасія Опря та практичний психолог Андрій  Христенко.

Про те, як зробити найважливіший крок в житті, як не помилитися у виборі професії, як застосовувати формулу вибору професії в реальному житті, поєднавши усі три компоненти «хочу» - «можу» - «треба» та врахувати такі фактори як власні побажання, психологічні особливості та можливості й потреби ринку праці, розповіла фахівець сектору профорієнтації  Лариса Степаненко. Також Лариса Василівна проінформувала щодо інформаційних ресурсів служби зайнятості в цілому, та Ізмаїльського центру зайнятості зокрема. Проінформувала старшокласників як аналізувати вакансії  та де й як служба зайнятості навчає робітничим професіям.

Про можливості отримання робітничої професії в своєму навчальному закладі розповіла й представник Дунайського центру професійної освіти Вікторія Зорічева.

Відеоконференція проходила жваво: гімназисти приймали активну участь, ставили  цікаві запитання, отримували відповіді. Важливо те, що учні ставили не лише нагальні питання, що турбують сучасну молодь, але й їх родини. Вони стосувалися тем, які допомагають правильно зорієнтуватися на ринку професій та ринку пропозицій від роботодавців.

Учні з зацікавленістю передивилися презентації Дунайського центру професійної освіти та Одеського центру професійно-технічної освіти служби зайнятості, які підготували Вікторія Зорічева та Лариса Степаненко. Тож, можна сказати, побували на віртуальній екскурсії у двох навчальних закладах. Гімназистів запросили, у разі необхідності і бажання, відвідати обидві установи та більше зануритися в їх атмосферу ознайомитися з навчальним процесом, умовами навчання, дозвіллям та проживанням, відчути дух студентства для вірного вибору альма-матер.

На жаль, спочатку пандемія ковіду, а тепер і війна не дають змоги проводити масові заходи офлайн, вживу. Адже безпека – дуже важлива складова нашого майбутнього. Але й, як показує практика, онлайн зустрічі можуть бути теж ефективними, цікавими та корисними. Це підтверджує той факт, що, після закінчення зустрічі, до центру зайнятості надійшов дзвінок від бабусі одного з учнів з побажанням записатися на професійне тестування.

Дякуємо викладацькому складу гімназії № 2 за багаторічну допомогу у проведенні профорієнтаційної роботи з молоддю, а особливо – Анастасії Опрі та Андрію Христенко. Дякуємо представнику Дунайського центру професійної освіти Вікторії Зорічевій за постійне співробітництво в інформуванні молоді щодо можливостей професійного навчання. Та бажаємо випускникам зробити вірний вибір у професійному шляху, знайти для себе справу життя, яке буде приносити не лише моральне задоволення, але й гідний заробіток.