Втрата роботи для будь-якого працівника є фактором, що мотивує до певних дій. Когось до утриманських настроїв, «а нехай мені держава допомагає» (і таких немало), а когось до праці над собою, підвищення власних знань та компетенцій у своїй сфері або освоєння зовсім нових знань. І знову ж - робота над собою, і непроста робота з пошуку роботи.

Тож які поради тим, хто хоче працювати, хто шукає роботу.

Найперше - не впадайте у паніку.

Заспокойтесь, порозмірковуйте, що саме ви будете шукати: рівноцінну посаду з високою зарплатою?

А якщо саме зараз нема таких пропозицій? Можливо, слід злегка знизити планку і погодитись на варіант з менш привабливою оплатою, проте гарантованою, з нормованим робочим днем. Так ви не втратите навички постійного виконання трудових обов’язків, не будете звикати до незаповненого працею дня тощо.

Зарплата менша, але ж вона є, офіційна робота гарантує соціальні гарантії: лікарняний, відпустка, страховий стаж - це той показник, від якого залежить не лише відсоток лікарняних, а й допомога по безробіттю, та, в перспективі, пенсійне забезпечення. Так-так, навіть якщо здається, що пенсія - далеко за горами.

Наступний варіант: підвищити свою кваліфікацію, навички, вміння. Якщо ж вам не вистачає лише певних навичок чи компетенцій, також скористайтесь допомогою служби зайнятості. Ми сьогодні маємо освітній ресурс, який дає змогу отримати певні компетенції. Не бійтесь запитувати. Хто стукає –тому відкривають двері, хто шукає –той знаходить.

Використовуйте Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/), Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/), Прометеус (https://prometheus.org.ua/), Coursera (https://www.coursera.org/).

Якщо за вашою освітою нема роботи, розгляньте можливість професійного перенавчання, підвищення кваліфікації. До речі, служба зайнятості пропонує навчання за 32 ліцензованими професіями, може якась з них ваша - визначте за допомогою фахівця служби зайнятості свої здібності, скористайтесь психодіагностичним тестуванням, - і вперед - до нової професії.

І наостанок, трохи статистики: протягом І півріччя 2020 року в Одеській обласній службі зайнятості знайшли роботу 12,5 тис. громадян, з них за період карантину - понад 8,0 тис., професійне навчання проходили 3,1 тис. безробітних.

Вакансій дещо менше, ніж у минулому році, але вони є. Щоденно в базі даних вакансій Одеської обласної служби зайнятості понад 3,0 тис. вакансій. На сьогодні актуальні вакансії бухгалтера, менеджерів різної ланки, вчителів, психологів, економістів, медичних працівників, кухарів, продавців, охоронників та ін.

Не бійтесь змінюватись - і зміни вам віддячать гарною роботою. А служба зайнятості всебічно у цьому сприятиме.