Багато претендентів сприймають близько до серця відмову про прийом на роботу, або ще гірше - витрачають години на складання резюме, а в результаті не отримують відповідь від роботодавця. Зрештою, вони розчаровуються і починають сумніватися в своїй кваліфікації та навичках. Але іноді причиною відмови є зовсім не кваліфікація або досвід. Є багато інших факторів, які впливають на працевлаштування. Особливо коли на одну вакансію претендує багато здобувачів.

 Недотримання правил написання резюме

Резюме - це не місце для креативу. Часто рекрутери пишуть вказівки для складання резюме з метою побачити, які здобувачі будуть точно дотримуватися їх. Обов'язково уважно прочитайте інструкцію і адаптуйте своє резюме та супровідний лист під ці вимоги, якщо дійсно хочете отримати дану посаду. Навіть маленька помилка може коштувати вам роботи.  Не залишайте порожні поля роботодавці витрачають багато часу на обробку резюме, тому у них можуть виникнути питання щодо кожної його частини. Чим менше інформації ви надасте, тим менше в порівнянні з іншими заявниками інформації про вас отримає менеджер з персоналу. Також він може розглядати це як відсутність уваги до деталей.

Відправлення резюме не за адресою

Ви можете думати, що розумніший інших, якщо в обхід від відділу кадрів відправите резюме безпосередньо у відділ, в якому ви хочете працювати. Замість цього ви можете тільки нашкодити собі. Це може розглядатися, як нездатність виконувати вказівки, до того ж немає жодної гарантії, що начальник відділу направить ваше резюме до відділу кадрів. Тому краще відправляти резюме туди, куди пропонує роботодавець.

Непрофесійна адреса електронної пошти

Адреса електронної пошти - це перше, що менеджер з персоналу бачить в своїй поштовій скриньці ще до того, як бачить ваше резюме. Тому, створюючи власний e-mail, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил. Це звучить банально, але коли рекрутер побачить ящик partygirl53@gmail.com, у нього може скластися думка про людину і про її характер. Зробити нову більш професійну пошту не так важко і це не забере багато часу.

Білі плями в резюме

Можливо, у вашій трудовій біографії є тривалі перерви, які трапляються практично у всіх фахівців. Одним необхідно більше часу на пошук нового місця роботи, іншим необхідний більш тривалий відпочинок або час для переоцінки цінностей та виявлення нових пріоритетів в житті і роботі. Але якщо ви не поясните в декількох словах чому, рекрутер може відкласти ваше резюме в сторону. Не сподівайтеся, що він не помітить "білу пляму", краще лаконічно напишіть причину цього.

Орфографічні і граматичні помилки

У наш час немає виправдання орфографічним і граматичним помилкам. Це свідчить про неуважність здобувача. Якщо ви заповнюєте форму на сайті, спочатку пишіть відповіді в текстовому документі, перевіряючи їх, а потім вставляйте їх у форму.

Фраза - "Дивіться в прикріпленому файлі"

У більшості випадків рекрутери отримують безліч резюме на одну і ту ж вакансію і використовують резюме для початкової перевірки потенційного працівника. Через відсутність часу вони не можуть прочитати вашу прикладену інформацію. Тому постарайтеся бути короткими і помістити всю інформацію в резюме. Також вкажіть, що надасте всю додаткову інформацію на прохання рекрутера.