Система мотивації складається з трьох блоків:

1. Гроші, соцпакети та інші радощі

Вони зменшують невдоволення від того, що вісім годин на день ти займаєшся не тим, що хочеш, а тим, що тобі наказали зверху. Заради цього ніхто не працює, і без цього - теж.

2. Нагорода і похвала

Сюди входять бонуси, премії, вербальна похвала, особливе ставлення до людини. Якщо нічого іншого немає, на одній такій мотивації людина може працювати до півроку.

3. Важко піддається опису

Він може бути зовсім різним у різних людей. Сюди входять інтерес (а різним людям цікаво різне), почуття безпеки, захопленість, відчуття команди, усвідомлення значущості своїх робочих результатів, належність до значної соціальної групи. Мало хто зізнається у важливості такої мотивації. Запитайте будь-якого, заради чого він працює, вам дадуть відповідь: «Заради грошей».

Людина повинна отримувати від роботи усі три блоки: гроші, нагороду і мотивацію. Якщо щось йде не так, вона починає думати, що йому мало платять. Насправді гроші вирішать цю проблему максимум на три місяці.

Без грошей працюють святі і волонтери. Тільки заради грошей працюють на межі фізичного виживання. Це людина, яку завтра з трьома дітьми виженуть на мороз, якщо вона не піде працювати. Решта працюють не тільки заради грошей.