Кожен рік на початку осені, 7 вересня, український народ відзначає професійне свято - День військового розвідника.

Це свято було засновано в 2007 році Міністерством оборони України з метою підняття престижу професії військового розвідника, виховання духу патріотизму у молодого покоління. Ця подія вважається початком розвитку воєнної розвідки незалежної української держави.

Події, особливо останнього часу, показали як важлива і ефективна військова розвідка. Її відомство зовсім не афішує себе. Про її подвиги ми зазвичай, дізнаємося набагато пізніше, ніж вони мають місце бути. В основному це відбувається на підставі відкритих документів, які стають доступні нашому суспільству по закінченню строків давності грифу «цілком таємно» і свідчать про безпрецедентні подвиги наших військових розвідників, для яких їхня діяльність не виходить за рамки звичайних відпрацьованих ситуацій.

У сферу інтересів військових розвідників в основному потрапляють дані, пов’язані з чинним або вірогідним супротивником, які дозволяють визначити його військові ресурси, бойові можливості та вразливості, встановити передбачуваний театр військових дій. Вони часто піддають своє життя відвертою небезпеці і разом з тим від успіху їх діяльності залежить дуже багато.

Робота військового розвідника це глибокі знання, відмінна підготовка і безцінний досвід ведення розвідувальної діяльності. У більшості розвинених країн діє свої подібні відомства. У багатьох випадках вони дозволяють зберігати актуальний баланс, без якого в сучасному суспільстві та сучасній політиці дуже важко досягти миру і злагоди. Як зазначають самі розвідники, в розвідці потрібно добре знати математику, яка дає гнучкість розуму. Будні розвідника – це постійні тренування. Це і фізична підготовка, і військова топографія, і ще чимало предметів, які дозволяють розвідникам вижити і виконати поставлене перед ними завдання". Бути, з одного боку, занудою, що дотримується правил. А з іншого, вміти відійти від стандартних рішень. Власне, тому кожен кандидат в підрозділ відсіюється, мов золотий пісок, кропіткою щоденною роботою. Бо бути фахівцем – це, звичайно, багато, однак невміння працювати в колективі так чи інакше призведе до провалу місії. Тому психологічній сумісності тут також надають значної уваги.