Не секрет, щоб зробити успішну кар'єру, потрібно бути професіоналом своєї справи. Але що це означає насправді?                                                               

За інформацією Інтернет – видання Business Insider, 10 ключових правил, які допоможуть стати справжнім професіоналом і які ви повинні засвоїти на початку кар'єри, такі:                                                                                                    

1. Зверніть увагу на норми поведінки колег у вашій організації, і дотримуйтеся їх. Якщо ви подивитеся, як працюють ваші колеги, ви побачите, як досягти успіху за їх прикладом. Наприклад, ви можете помітити, що всі приходять на зустріч вчасно, що вони змінюють тон, коли говорять по телефону та ін.                                                                                                                

Такої ж поведінки будуть чекати від вас колеги.                                              

2. Будьте приємним і ввічливим з усіма.                                                                

3. Працюйте серйозно. Якщо ви зробили помилку або щось пішло не так, беріть відповідальність за те, що зробили.                                                                

4. Попереджуйте керівництво, коли не встигаєте здати вчасно свою роботу або є якісь проблеми. Краще скажіть керівнику, коли щось йде не за планом, не сподівайтеся, що вас ніхто не помічає.                                                 

5. Зрозумійте, що зауваження на роботі, навіть критичні, це частина роботи - нічого особистого. Якщо ви будете сердитися або приймати близько до серця зауваження керівництва, покажете себе з непрофесійної сторони. І, зрештою, якщо ви дбаєте про результат своєї роботи, хіба ви не хочете знати, як можете її зробити краще?                                                                                         

6. Пишіть зрозуміло і професійно. Це означає, що ви повинні писати згідно з правилами.                                                                                             

7. Будьте гнучким. Так, ваш робочий день, може, офіційно закінчується о 17.00, але якщо треба зробити розсилку або роздрукувати документи, зробіть це. Це не означає, що можна ігнорувати особисте життя, але не треба кидати роботу тільки через те, що ваш робочий день закінчився. Крім того, будьте гнучким, коли справа доходить до зміни планів і цілей в роботі, які допоможуть рухатися вперед.                                                                                                           

8. Продемонструйте свою надійність. Ви повинні бути на роботі, якщо у вас немає запланованої відпустки або ви дійсно не захворіли. Не можна симулювати, тому що ви дивилися футбол і пізно лягли спати.                                   

9. Будьте корисні і робіть трохи більше, ніж написано у ваших посадових обов'язках. Тоді ви отримаєте хорошу професійну репутацію. Шукайте шляхи зробити вашу роботу кращою, допомагаючи своїм колегам, вони в боргу не залишаться.                                                                                      

10. Не ставтеся до вашого начальника як до суперника. Якщо ваш керівник вимогливий, він хоче, щоб ви робили свою роботу добре, він вам не ворог. Ставтеся до нього, як до партнера по команді, тому що ви працюєте для досягнення однієї мети.                                                                                          

Якщо ви потребуєте допомоги з зазначених питань, фахівці служби зайнятості нададуть роз’яснення на відповідних семінарах.