13.05.2022 | 09:59

 

З введенням в Україні воєнного стану в Одесі і області спостерігається зростання звернень до регіональної служби зайнятості громадян, які проживали в інших регіонах України. Так, за період з 24 лютого по 11 травня 2022 року за послугами до обласної служби зайнятості звернулося близько 1400 осіб з інших регіонів України, з них надано статус безробітного майже 800 особам, з яких 400 осіб зі статусом внутрішньо переміщеної особи (далі - ВПО).

Станом на 12 травня 2022 року отримували послуги в Одеській ОСЗ 689 ВПО, з них 544 особи мали статус безробітного та 444 особи мали право на отримання допомоги по безробіттю.

За сприяння служби зайнятості роботу отримали 59 осіб з числа ВПО, з них 30 осіб мали статус безробітного. 1 особа приймала участь в громадських роботах та 3 особи – в роботах тимчасового характеру.

У разі необхідності служба зайнятості організує професійне навчання зареєстрованих безробітних, в тому числі ВПО. Навчання здійснюється  на базі державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Крім того, організовується стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо на робочих місцях ПОУ для оперативного забезпечення роботодавців кадрами.

ВПО працездатного віку за відсутності підходящої роботи можуть отримати в службі зайнятості ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

На базі державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» є можливість підтвердити результати неформального навчання за професією «кухар».

За направленням служби професійне навчання проходили 16 безробітних з числа ВПО. Особи вказаної категорії за отриманням ваучера та направленням на процедуру підтвердження результатів неформального професійного навчання не звертались.

Для підвищення конкурентоспроможності та мотивації до зайнятості ВПО залучаються до різноманітних профорієнтаційних заходів, в т.ч. семінарів з техніки пошуку роботи, орієнтації на здобуття професії або підвищення кваліфікації, навчання навичкам пошуку вакансій в інформаційному просторі інтернет-ресурсів та цифровій грамотності та ін.

Так, профорієнтаційними послугами охоплено 457 ВПО. У семінарах з взяли участь 295 осіб, у навчальних тренінгах з пошуку роботи - 75 осіб, з орієнтації на професійне навчання та підприємництво - 30 осіб. 270 осіб отримали профконсультаційні послуги, в т.ч. 20 осіб - з застосуванням психодіагностичного тестування, профвідбору.

Одним із важливих напрямків є підтримка роботодавців. Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року  №331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО. Загальна тривалість компенсації не може перевищувати 2 місяці, розмір компенсації складає 6500 грн. за місяць. Станом на 12.05.2022 Одеською ОСЗ з початку дії програми прийнято 26 рішень про надання такої компенсації роботодавцям за працевлаштування 36 внутрішньо переміщених осіб.