12.05.2022 | 10:49

Антоніна Бурка після школи вступила до Одеського національного університету ім. І. Мечникова та отримала кваліфікацію філолога романо-германської групи. Трудовий шлях жінки був насиченим. Працювати почала ще навчаючись у виші. За всі роки довелося освоїти такі професії, як мерчендайзер, адміністратор залу, лаборант, продавець-консультант, диспетчер та, навіть, машиніст-кранівник. Але з дитинства мріяла бути перукарем. Дуже до вподоби була ця творча професія. І одного дня жінка вирішила: хочу спробувати себе реалізувати у професії перукаря! Почала розпитувати у знайомих: в Ізмаїлі десь хтось навчає?

У листопаді минулого року Антоніна прийшла до Ізмаїльського центру зайнятості з цим самим запитанням. Яке ж було її здивування, коли вона дізналася, що може навчитися бажаній професії в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. І початок курсів за кілька тижнів. Пані Антоніна вирішила: це доля! Іду! Лише п’ять місяців, і я – перукар! Мрія здійсниться!

Саме її відгук та враження ми вам розповімо.

- Перше враження, коли я дісталася до навчального містечка – я потрапила у якійсь фешенебельний санаторій. Оаза чистоти, благоустрою, порядку. Наче з сірого будення пірнула у яскраву казку, - розповідає нам Антонина В’ячеславівна, - Таке все гарне, доглянуте. Всюди квіти, зелень.

Навчальний процес теж дуже захопливий. Дуже вдячна викладачам: майстру Зарі Георгіївні Додоновій, старшому майстру Олені Василівні Гальченко, викладачам спецпредметів Тамілі Василівні Бритковій, Вадиму Олеговичу Галкіну та усім іншим! Дуже добре, людяне ставлення до кожного слухача! Дуже підіймає самооцінку. Наче спина вирівнялась! Уся техніка, матеріали та інструменти – італійські. Дуже дорогі та якісні. До того ж – достатня кількість. Наприклад, в нас закінчилася пудра. Ну, ми, розуміючи, що вона багатовартісна, промовчали. А майстер нам каже: дівчата, чого ви мовчите. Я зараз вам принесу. І принесла! Був й переляк, - сміється пані Антонина, - Одного разу вийшов з ладу фен. Гарний професійний фен! Ох, як ми перенервували. Вже почали шукати скільки коштує, аби відшкодувати вартість чи замовити новий. Яке ж було наше здивування, коли на нас навіть не нагримали. Просто заповнили акт на ремонт та видали інший!

А умови проживання? Ви бували в гуртожитку ОЦПТО? Дуже класно. Гарні меблі, все необхідне в кімнаті. Гарна душова. Тренажерний зал та кухні. Велика пральня, де можна попрасувати особисті речі. Постільна білизна змінюється раз на десять днів. Дуже гарні умови проживання. В Ізмаїлі залишилась сім’я. Тому на вихідні я їздила додому. Поверталася у неділю. Дуже пізно. Містечко – закрите. Ніхто сторонній зайти не може. Час, коли потрібно повернутися в гуртожиток - обмежений. Тому я дуже хвилювалася, що повертаюся пізно. Але й це не стало перешкодою. Вартові на прохідній завжди були попереджені та без перешкод пропускали.

А потім почалася війна… Але й тоді ми навчалися. І захистилися. Й отримали свої сертифікати! До речі, ось що я хочу сказати усім: під час та після війни дуже потрібні приземлені людські професії. Щоб мати можливість працювати та заробляти гроші на життя. Щоб допомагати нашій державі відроджувати економіку. Щоб перемагати! Подяка усім фахівцям й Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості, й Одеського центру професійно-технічної освіти ДСЗУ через край! Нарешті я досягалася своєї мрії. Розпочинаю власну справу, орендувала робоче місце у «Чарівниці» й починаю працювати!

Такий відгук отримали фахівці Ізмаїльського центру зайнятості від вдячної клієнтки. А на наше питання, яка в неї є мрія, почули: «О, моя мрія трохи незвичайна! Але… Париж, Мілан, Нью-Йорк та Лондон – це світові столиці fashion-індустрії. Я дуже мрію, щоб наше справжнє європейське місто, яке з кожним роком стає все гарнішим, теж стало містом стилістів, містом краси та модних трендів, містом, де висококваліфіковані фахівці надають якісні послуги. Щоб увесь світ їхав до Ізмаїлу за модними тенденціями та стилем! Ось така в мене незвичайна мрія!"