02.12.2016 | 15:14

З нагоди Міжнародного дня інвалідів, 2 грудня 2016 року у приміщенні Савранського районного центру зайнятості відбувся семінар за участю осіб з інвалідністю «Служба зайнятості особам з особливими потребами» спрямований на підвищення рівня соціальної та професійної адаптації в сучасних умовах, досягнення повної участі їх у суспільному житті. Ініціатором проведеного заходу є Савранський РЦЗ та Управління праці та соціального захисту населення Савранської РДА.

На заході були присутні 27 інвалідів району, з них 9 які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні, представники ПОУ, «Савранське бюро правової допомоги», УСЗН.

Начальник Управління праці та соціального захисту населення Воробйова Людмила Іванівна

розповіла присутнім про соціальний захист інвалідів, призначення допомоги за зверненням громадян, про можливість забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками, транспортними засобами інвалідів, про надання малозабезпеченим мешканцям району субсидій.

Представники бюро правової допомоги, розповіли учасникам семінару про основні права та пільги, а також гарантії соціального захисту, що передбачені ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», крім того учасників заходу поінформували про роботу відділу «Савранське бюро правової допомоги» Котовського місцевого центру з надання БВПД та про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги особам з інвалідністю.

Спеціалісти центру зайнятості надали інформацію про соціальні послуги, які надає служба зайнятості для осіб з обмеженими фізичними можливостями та актуальні вакансії для цієї категорії безробітних. Відвідувачі заходу мали можливість безпосередньо поспілкуватись із керівниками ПОУ, детально ознайомитись із режимом роботи підприємств, умовами праці, вимогами роботодавців до претендентів на робочі місця, а також заповнити анкети, домовитись про відвідування підприємств для остаточного вирішення питання працевлаштування.

В результаті проведеного заходу та співбесіди з роботодавцем 1 особу з інвалідністю працевлаштовано в ТОВ «Савранський промкомбінат» на вакантну посаду – прибиральник території, яка передбачена для працевлаштування інвалідів, які не досягли пенсійного віку.

Учасникам семінару надано кваліфіковані консультації. Вони отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. В кінці семінару всі отримали буклети та брошури.

Сьогодні в центрі зайнятості забезпечено безперешкодне отримання громадянами з інвалідністю послуг з профорієнтації та профконсультації, підбору роботи, у т.ч. тимчасової, професійного навчання та ін. В центрі зайнятості обладнані робочі місця для обслуговування клієнтів зазначеної категорії та функціонують інформаційні куточки.

Безробітні подякували організаторам за корисну та змістовну інформацію.