08.10.2019 | 13:23

До Міжнародного дня лікаря 7 жовтня, фахівець Одеського міського центру зайнятості Наталя Авраменко запросила дев’ятикласників ОЗОШ № 43 на професіографічну екскурсію до єдиного в Україні і другого в Європі після Віденського музею патологоанатомії. Офіційного статусу у нього немає, його зазвичай називають музеєм кафедри анатомії людини, адже він - частина кафедри і університету – Одеського національного медичного університету.

Чи є краще місце, щоб показати молоді, яка стоїть на порозі вибору професії, не блискучу обгортку професії «Лікар», а ознайомити з буднями, основою, важкою працею майбутнього лікаря. Допомогти детальніше дізнатись про науку, яка вивчає зовнішні форми і пропорції тіла людини, і його частин, окремі органи, їх мікроскопічну та макроскопічну будову. Наочно побачити, як виглядають здорові та уражені органи, чим відрізняються хлопці від дівчат і ще багато цікавого про внутрішній світ людини.  

Тут багато цікавих експонатів: мумія «наглядач», яка час від часу змінює міміку, людина без шкіри («м'язова людина») у формаліні, унікальні сухі препарати, секрет виготовлення яких в наші дні загублений, «скелет туркмена», який жив в Одесі на початку XX століття, «пироговські зрізи» за методом М.І. Пирогова, які допомагали анатомам та хірургам вивчати взаємне розташування органів (замість сучасної комп'ютерної томографії). Унікальна колекція з більш ніж віковою історією, яка збереглася донині. Причому в тих же старовинних дубових шафах часів Австро-Угорської імперії, а їх і не кожен цвях візьме...Водночас, це «жива» наукова установа: на експонатах продовжують навчатися все нові і нові покоління студентів-медиків.

Найчастіше у тих, хто вперше виходить звідси після екскурсії, немає ні питань, ні коментарів– побачене має «влягтися» у свідомості. Але сьогодні були такі відгуки: «Дуже цікаве місце. Багато чого для себе переосмислив», «Дізналася багато нового ... і не тільки про людське тіло», «Раджу сходити тим, хто хоче бути лікарем».