30.06.2020 | 08:24

Допомогу по частковому безробіттю на період карантину також виплачують фізичній особі – підприємцю без найманих працівників.

З 06.06.2020 набула чинності постанова КМУ від 03.03.2020 р. №453, у якій внесені зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Як фізичній особі – підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину?

1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з дня зупинення чи скорочення діяльності за місцем сплати ЄСВ

2. Підготуйте необхідний пакет документів: заяву на отримання допомоги у  довільній формі; копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності; довідку про сплату ЄСВ за останніх 6 місяців; відомості до Додатку 2 Порядку

3. Подайте до центру зайнятості оригінали документів одним із зручних способів: поштою або через скриньку на вході центру зайнятості

4. Упродовж 3 робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо є неточності або помилки центр зайнятості повідомить про це. Тоді, ФОП матиме 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

5. Обласний центр зайнятості протягом 3 днів зобов’язаний прийняти рішення щодо надання допомоги

6. Центр зайнятості після отримання коштів на свій рахунок переказує їх фізичній особі - підприємцю.

Розмір допомоги встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВР та не може перевищувати розміру мінімальної зарплати, встановленої законом (4723 грн.).

Допомога по частковому безробіттю на період карантину не оподатковується Податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Детальніше про зміни тут:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/306-2020-%D0%BF#Text