07.08.2018 | 10:53

Семінари залишаються оперативним робочим форматом співпраці по інформаційно-роз'яснювальній роботі з роботодавцями й новостворених підприємств й підприємств, з якими центр зайнятості співпрацює уже багато років. Служба зайнятості констатує: зросла кількість роботодавців, які поінформували службу зайнятості про попит на робочу силу, зросла кількість поданих вакансій.
«Служба зайнятості завоювала довіру у роботодавців, як дієва та сучасна соціальна служба, яка постійно турбується і про безробітних, і про роботодавців. Фахівці центру зайнятості завжди готові надати роз’яснення з питань законодавства про зайнятість населення, а шляхів для цього є чимало - під час відвідувань підприємств, виїзних заходів, зустрічей з представниками роботодавців у центрі зайнятості, при проведенні масових заходів: ярмарки, круглі столи, презентації, а також при особистому спілкуванні». Такими словами відкрила семінар директор Білгород - Дністровського міськрайонного центру зайнятості Ольга Ціпуленко.
На семінарі було акцентовано увагу про можливість використання новацій - «Електронний кабінет роботодавця» - сучасний інформаційно-комунікаційний сервіс, зорієнтований, насамперед, на економію часу роботодавців та підвищення ефективності їх взаємодії зі службою зайнятості. Мета заходу - на конкретних прикладах розповісти про послуги центру зайнятості та переваги у співпраці.
А в Южненському міському центрі зайнятості проведено семінар з працівниками кадрових служб ринкоутворюючих підприємств Одеської області на тему «Сучасні послуги, що надаються роботодавцям службою зайнятості».
На семінарі були присутні представники як Южненських підприємств так і інших міст: АТ «Одеський припортовий завод», ТОВ «Дельта Вілмар СНД», Адміністрації морських портів України, ТОВ «ТЕРМІНАЛ СТІВІДОРІНГ і К», регіональної філії "ОДЕСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ", ТОВ «ТІС-МІНДОБРИВА», ТОВ «ТІС-ЗЕРНО», державного підприємства «ПДНВЦ «ПРОГРЕС» та новоствореного в місті Южному комунального підприємства «Муніципальна варта».
Зустріч пройшла у формі ділового спілкування. Заступник директора Южненського МЦЗ Черепащук І. повідомила присутнім про ситуацію на ринку праці, основні тенденції та проінформувала роботодавців відповідно до профілю про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які шукають роботу.
Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Перекрест Н. детально зупинилася на сучасних послугах, що надаються роботодавцям службою зайнятості в частині вивчення потреб роботодавців та надання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом.
Здійснивши віртуальну екскурсію в ЦПТО ДСЗ, представники ПОУ переконались в готовності служби зайнятості навчати на замовлення, на перспективу, а також ознайомились з процедурою і перевагами підтвердження результатів неформального професійного навчання.
Ознайомились з можливостями подачі інформації про вакансії через сайт Державної служби зайнятості, створили «Електронний кабінет роботодавця».
В ході зустрічі обговорили потребу в кадрах на 2019 рік та пройшли анкетування з питань організації підтвердження результатів неформального професійного навчання.
Всі присутні погодились з висловлюванням заступника директора Южненського МЦЗ І. Черепащук: "Сучасні послуги зорієнтовані насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування ЦЗ та підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості".
Для підстав щодо тісніших та більш плідних стосунків деякі підприємства підписують зі службою зайнятості меморандуми про співпрацю. Так, нещодавно підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою зайнятості України та ПАТ «Укрзалізниця». На території обслуговування Ренійського районного центру зайнятості розташовані декілька залізничних підприємств. З метою забезпечення співпраці з цими підприємствами в центрі зайнятості згідно з планом масових заходів проведено семінар, на який запрошено керівників і представників підприємств ПАТ «Укрзалізниця».
Захід відкрив директор центру зайнятості Анатолій Рошка. Він розповів присутнім про можливість проведення добору кандидатів для укомплектування підприємств персоналом, професійного навчання на замовлення роботодавців в тому числі за дуальною формою. На семінарі також обговорювались питання проведення різноманітних профорієнтаційних заходів, а саме професіографічних екскурсій, презентацій залізничних професій серед учнів шкіл району, Днів кар’єри, Днів відкритих дверей, профдіагностики.
«Для збереження трудового потенціалу підприємств, потрібна низка заходів, а саме забезпечення соціальних гарантій працівників, достойні умови праці, підвищення заробітної плати» - сказав директор центру зайнятості Анатолій Рошка.
У свою чергу учасники семінару розповіли, що на сьогодні існує потреба в укомплектуванні вакансій: електрик, електрогазозварник, слюсар з ремонту газового обладнання та інших.
Слід зазначити, співпраця з залізничниками тривала та багатогранна. Регіональна Філія «Одеська залізниця» є важливою складовою єдиного транспортного конвеєра південного заходу України та обслуговує Одеську, Миколаївську, Херсонську, Черкаську, Кіровоградську і Вінницьку області та окремі райони Київської та Полтавської областей.
В рамках співпраці нещодавно відділ активної підтримки безробітних Одеського міського центру зайнятості до Регіональної Філії «Одеська залізниця» організував професіографічну екскурсію. Були запрошені 20 безробітних, яких відібрали відповідно до вимог наявних вакансій.
На початку заходу з учасниками проведено навчання з техніки безпеки, а потім - екскурсію по території підприємства. Під час заходу представники філії презентували безробітним роботу «Одеської залізниці», розповіли історію створення та відзначили, що підприємство активно співпрацює з центром зайнятості у вирішенні кадрових потреб. Шукачі роботи дізнались про актуальні вакансії, які наразі відкриті в Регіональній Філії «Одеська залізниця», вимоги до претендентів та умови праці. Професіографічна екскурсія дає можливість ознайомитись з потенційним місцем праці в реальних умовах, отримати інформацію з першоджерел, безпосередньо поспілкуватись з роботодавцями, які всіляко сприяють проведенню таких заходів.
Дуже часто виникає потреба у тристоронній формі контакту – роботодавця, служби зайнятості та представників місцевої влади. Такий формат роботи дозволяє вирішувати також й соціальні питання працевлаштування. Наприклад, між фахівцями Кілійського районного центру зайнятості, що працюють у місті Вилковому, та адміністрацією Вилківської ОТГ співпраця стає дедалі міцною і охоплює різні соціально-економічні аспекти. Головним напрямком роботи залишається легалізація найманої праці. Саме для цього нещодавно проведено захід з рибалками прибережного лову і керівниками підприємств, які здійснюють вилов риби.
Ю. Галкіна, начальник відділу праці та соціального захисту населення виконкому Вилківської об’єднаної міської ради, розповіла про необхідність оформлення трудових відносин з найманими працівниками та виплати їм заробітної плати згідно з Галузевою угодою між Державним агентством рибного господарства України та Професійною спілкою працівників рибного господарства України.
Керівниками рибоздобувних підприємств були поставлені питання щодо складної ситуації, яка відбувається сьогодні в рибному господарстві, нестабільності робочого процесу рибної ловлі та необхідності змін в діючому законодавстві з питань надання квот на вилов риби та проведення рибоохоронних заходів в період заборони вилову риби.
А фахівець центру зайнятості Л. Думанська навела приклади співпраці роботодавців з державною службою зайнятості в напрямку сприяння у створенні ними нових робочих місць за умови отримання державної компенсації за сплату єдиного страхового внеску та підкреслила, що служба зайнятості завжди допомагає вивільненим працівникам, які з різних обставин залишаються без роботи. На при кінці заходу вона наголосила: "Кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що не оформлений вчасно трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника". Працюючи нелегально, людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє майбутнє.
Співпраця між роботодавцем та службою зайнятості триває й міцніє. Сьогодні дуже гостро стоїть необхідність підвищення престижу робітничих професій, збереження професіонального кадрового складу підприємств. Служба зайнятості налагоджує тісний діалог з керівниками підприємств, проводить інформаційну роботу і пояснює переваги забезпечення працівників гідними умовами праці та достойною заробітною платою.