оп
12.12.2018 | 10:19

Лише кілька років тому назад служба зайнятості отримала можливість надавати нову послугу своїм клієнтам – це підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Підтвердження результатів неформального  професійного  навчання    дозволяє   визнати  рівень  робітничої  кваліфікації  людини  незалежно  від  способу  її  отримання, забезпечити  конкурентоспроможність, скоротити  терміни  професійного  навчання.

В державному навчальному закладі «Одеський центр  професійно-технічної  освіти  Державної служби  зайнятості» ( далі – Одеський ЦПТО), який є одним з 3 суб’єктів підтвердження результатів неформального професійного навчання, продовжується робота по підтвердженню результатів неформального професійного навчання за професією «кухар» 3-6 розряду.

Впродовж 2017-2018 років на базі Одеського ЦПТО пройшли визнання  неформальної освіти 72 особи і підтверджували свою кваліфікацію «кухаря» не тільки  громадяни, які мешкають на Одещині, а і з інших регіонах країни.

Після завершення визнання всі учасники отримали Свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за професією «кухар» (далі – Свідоцтво).

         Хочеться привести приклад, як люди з великим досвідом роботи змогли реалізувати свої знання і вміння після підтвердження результатів неформального навчання.

           Марина А. і Надія Х. довгий час працювали кухонними працівниками у Петрівському державному аграрному технікумі (Лиманський район). Коли у них виникла нагода підтвердити  кваліфікацію кухаря та отримати Свідоцтво, підприємство, на якому вони працювали довгий час, нарешті змогло влаштувати їх на роботу за професією «кухар» 3 розряду.

         Валентина К. та Олена Щ. (Ізмаїльський район) також отримали Свідоцтво за професією «кухар» 3 розряду та  були  прийняті  за  даною  професією  у  ДНЗ

 №5 «Гвоздичка» та ДНЗ №23 «Веселка», де попередньо працювали на інших посадах, а Тетяна Т. продовжує працювати майстром виробничого навчання в ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти» після того, як підтвердила свою кваліфікацію «кухаря» на більш високий  5 розряд.